Митрополит Володимир очолив молебень з нагоди 25-річчя паліативної допомоги на Прикарпатті

Сьогодні, 17 жовтня, в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська відбувся молебень з нагоди 25-річчя паліативної допомоги на Прикарпатті, який очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На заході були присутні духовенство Івано-Франківської Архієпархії, зокрема, о. Ярослав Рохман — голова комісії у справах душпастирства охорони здоров’я та капелан Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради, а також медичний персонал центру, представники влади та інші гості.

Опісля моління Митрополит Володимир звернувся до всіх присутніх зі словами:

«Господи, прийми нашу молитву. Пресвята Богородице, спаси нас. Дорогі в Христі, сьогоднішню молитву ми заносимо, як подяку Всевишньому Господу за паліативне служіння і ювілей, який відзначаємо цими днями. Ми заносимо молитву за всіх тих, хто працював і працює зараз, за тих хто перебував і перебуває сьогодні у цьому домі. А ще за всіх, хто співпрацював, допомагав центру. Особливу молитву ми заносимо за жертводавців, бо тільки всі разом, ми можемо зробити ту велику, спільну справу».

Відтак Владика Володимир продовжив свою проповідь:

«Хотів би зазначити, що двері цієї домівки завжди були відчинені для капеланів, де отці рівно із медиками могли служити для тих, які найбільше цього потребують. У сьогоднішній молитві ми дякували Господу за Вас, просили благословення та Божої опіки, бо це є приклад святого Євангелія, бо ми не тільки на словах, але й ділами показуємо нашу любов, нашу працю».

Пізніше Владика Володимир уділив своє архієрейське благословення для усіх тих, хто служить ближньому у потребі.

Відтак з нагоди 25-річчя паліативної допомоги на Прикарпатті Митрополичою грамотою нагородили колектив Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради.

Подяку за співпрацю у паліативному служінні України та Німеччини отримали п. Людгер Прінц та п. Андреас Штелі із м. Мюнстер, Німеччина. Такою ж грамотою нагородили п. Грехема та п. Анну Перролз із Великої Британії.

Нагороду отримала Ірма Вітовська за велику співпрацю, головну роль та постановку п’єси «Оскар і Рожева пані». Таку ж грамоту отримала Любов Заліско.

Опісля о. Ярослав Рохман звернувся до всіх присутніх: 

«Насправді паліативна допомога є частиною медичної галузі. Але ми завжди говоримо і розуміємо, що це є ціла концепція, філософія служіння, де кожна галузь є дуже важливою. Щиро радіємо і дякуємо Богу за те, що в Івано-Франківську вже 25 років надається така допомога, і у нас постійно розширюються можливості її надання. Хочу ще раз сказати всім Вам дякую, нехай Господь зсилає на кожного із вас свої ласки, бачачи ваше жертовне служіння потребуючим».

На завершення всі присутні співали Многоліття та духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ