Митрополит Володимир очолив храмове свято на парафії свв. Кирила і Методія

У неділю, 12 травня, на парафії свв. Кирила і Методія, що у Крихівцях, поблизу Івано-Франківська, відбулося особливе свято – храмовий празник. З цієї нагоди Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив Архієрейську Божественну Літургію, у часі якої уділив пресвітерські свячення диякону Роману Бойцанюку.

На святкове моління численно зібралися парафіяни, гості храму, діти й молодь, а також духовенство.

Митрополиту Володимиру під час Літургії співслужили Владика-номінант Теодор Мацапула, якого Святіший Отець Франциск обрав на Єпископа Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії, о. Антоній Вацеба, ВС, протоігумен Згромадження Воплоченого Слова в Україні, о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії, о. Артемій Новіцький, ігумен монастиря Царя Христа в м. Івано-Франківськ, душпастирі парафії, отці Згромадження Воплоченого Слова й запрошені священнослужителі.

У часі моління Архієрей виголосив проповідь, роздумуючи над уривком із Євангелії, який читаємо в Томину неділю:

«Бачимо, що святий Тома пережив свою кризу віри, шукаючи правду, відкриту йому пізніше через Божу любов. Багато християн мусіли дійти до своєї віри подібним шляхом, щоб нарешті могти визнати разом зі святим Томою: Господь мій і Бог мій!».

За словами Владики Володимира, ми всі різні, і внутрішній світ у нас різним, але ми маємо разом за все дякувати Господу, тоді ця спільна молитва подяки єдиному Богу поєднає нас, та зігріє вогнем великого почуття любові й трепету.

«Воскреслий Христос говорить, що блаженні ті, хто не бачили доказу, який вимагав апостол Тома, але всупереч тому увірували. Ця обіцянка адресована і нам. Тому спробуймо якнайкраще пізнати нашого Бога, щоб ми змінили віру мертву, що залишається тільки у зовнішніх знаках, на віру живу, що приносить щастя, радість, спокій і задоволення. Тільки через цю живу віру у Бога прийде спасіння й благословення для нас і для Батьківщини нашої України», — зауважив проповідник.

Відтак Архієпископ пригадав, що місяць травень присвячений Божій Матері, а в другу неділю цього місяця ввесь католицький світ святкує День матері.

Як мовив Митрополит Володимир, материнство – це прекрасне почуття, адже Бог вклав у серце жінки материнську любов яка жертовна, самовіддана, безкорисна і відкрита.

«Сьогодні матері переживають за своїх дітей, особливо за наших українських Воїнів, що на Сході захищають Україну від ворога. Материнська любов є відблиском Божої любові. Мати – це любов, терпеливість, розуміння й посвята», — додав Архієрей.

У часі Літургії, за Чином поставлення ієреїв, після Херувимської пісні Митрополит Володимир рукоположив у пресвітерський сан диякона Романа Бойцанюка.

Новопресвітер після трьох обходів престолу зачитав визнання віри, а відтак Владика Володимир прочитав молитви ієрейських свячень.

Далі новоієрей був облачений у священичі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримав служебник, дискос і чашу. Згодом о. Роман став до престолу й спільно з іншими душпастирями співслужив Архієпископу Божественну Літургію.

Після богослужіння Митрополит Володимир доручив зачитати протодиякону Андрію Тузу подячну грамоту від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука для о. Йосафата Бойка, синкела у справах монашества Архієпархії, з нагоди 20-ліття його священства, за ревне служіння Церкві й народові, пастирську жертовність й відданість у справі проповідування Євангелії.

Згодом Митрополит Володимир привітав новопоставленого о. Романа Бойцанюка із пресвітерськими свяченнями, а також владику-номінанта Теодора Мацапулу з нагоди його призначення Святішим Отцем Франциском на Єпископа Мукачівської Греко-Католицької Єпархії. Відтак у храмі лунало Многоліття.

Пізніше до присутніх звернувся п. Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська, який привітав громаду із храмовим празником й подякував о. Йосафату за активну працю на парафії. Крім того, п. Руслан подякував Митрополиту Володимиру за його ревне служіння Церкві та побажав усім перемоги й миру в Україні.

Далі до духовенства й вірних звернулася п. Оксана Савчук, народна депутатка України, яка побажала бути всім сильними у вірі, будуючи міцну громаду. Також зі словами привітань звернулася староста с. Крихівці п. Надія Фотуйма.

Згодом о. Йосафат привітав все духовенство, монашество й всю парафіяльну спільноту з нагоди храмового празника. Крім того, душпастир привітав усіх матерів з нагоди їхнього свята.

Відтак на подвір’ї храму відбувся Чин освячення води, який очолив Владика Володимир, після якого Владика-номінант Теодор Мацапула поблагословив нею усіх зібраних на подвір’ї.

Урочистості продовжилися особливою молитвою за Україну, яку провів Митрополит Володимир спільно з о. Йосафатом та дітьми й молоддю парафії.

На завершення відбувся святковий концерт та благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ