Митрополит Володимир із пастирським візитом відвідав Отинію

У неділю, 23 жовтня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин з пастирським візитом відвідав храм Зіслання Святого Духа Коломийської Єпархії, що в м. Отинія, де очолив урочисті моління.

На початку Високопреосвященного Владику Володимира на подвір’ї храму зустрічали зі словами привітань парафіяльна молодь і діти, а також парох парафії і протопресвітер Отинійського протопресвітеріату — о. Василь Мельничук.

«У стіп цього прекрасного отинійського храму Ваша паства, сини та дочки, щиросердечно вітають Вас! Зарошуємо Вас очолити святкові моління у нашому храмі, щоб Ви промовили до нас слово, яке дасть стократні плоди», — звернувся парох храму о. Василь Мельничук до Архієрея.

Ввійшовши до храму, Митрополит Володимир здійснив Чин освячення іконостасу.

Відтак розпочалася урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні пароха храму, сотрудників, а також інших запрошених душпастирів.

В часі Літургії Архієпископ звернувся до вірних із повчальним словом, роздумуючи над прочитаним Євангелієм:

«”Як хочете, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними”. Це коротка настанова Господа Ісуса Христа щодо того, як варто жити нам за законом Божим. Чого ви бажаєте собі, того бажайте й іншим, і чого не бажаєте й не робите собі, того не бажайте і не робіть іншим. Ще в Старому Завіті один із мудреців говорив: “Не рий іншому яму, сам потрапиш у неї”».

Далі Владика Володимир роздумував над важливістю вияву християнської любові у житті кожного християнина.

«Християнська любов повинна бути вище за людську любов. Вона повинна поширюватися не тільки на своїх, але й на чужих. Усі християни — діти Отця Небесного, спокутуванні кров’ю Єдинородного Сина Божого», — зазначив Архієрей.

Далі Митрополит ділився думками про любов до ворогів:

«Ми іноді поспішаємо назвати своїм ворогом того, хто насправді не є ворогом для нас, а просто ближній наш, який вільно або мимоволі зробив нам неприємність. Справжній ворог є той, хто шкодить нашій душі і спасінню. Ворог наш той, хто ненавидить нас, намагається відняти життя, здоров’я, майно, країну та зашкодити нашому доброму імені. Зло — завжди зло, і зі злом потрібно боротися в усіх його видах і проявах. Його потрібно викорінювати по можливості добром, любов’ю, молитвою, настановами та благотворністю».

Важливою частиною Божественної Літургії стали дияконські свячення, під час яких Владика Володимир рукоположив у дияконський сан двох піддияконів — Василя Катеринюка та Ростислава Ломпаса.

Після Літургії відбулося вручення подячних грамот жертводавцям нової дзвіниці храму.

Відтак протопресвітер Отинійський о. Василь Мельничук висловив вдячність Владиці Володимиру за велику працю та зразкове архієрейське служіння, спрямоване на розвиток Церкви.

Згодом Архієрей звернувся до присутніх у святині:

«Яка це велика праця ваших рук — будувати таку прекрасну святиню у цей нелегкий час. Це є справжня пожертва, адже спрямована для Божого дому. У цьому храмі постійно є щира, добра і спокійна молитва до Всевишнього Господа».

Незадовго до присутніх звернулися нововисвячені диякони, які дякували Богу за дар священства, а також Владиці Володимиру за уділення свячень, батькам та всім душпастирям, які провалили їх до священничого сану.

Завершилися урочистості моління архієрейським благословенням Митрополита Володимира та молитвою за Україну “Боже Великий, Єдиний” задля скорої перемоги й миру в нашій державі.

Після завершення молінь Владика Володимир здійснив Чин освячення нової дзвіниці, яка також вміщує в собі катехитичні класи, кухню та все необхідне для катехизації.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ