Проєкт «Кирило Стеценко. Милість миру» репрезентує шість різних творів знаменитої сакральної частини Літургії «Милість миру» (анафора), що звучить під час Божественної Літургії у момент перетворення хліба та вина у Тіло і Кров Христа.
Фінансування проєкту «Кирило Стеценко. Милість миру» здійснювалося зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goеthe-Institut. Співфінансування здійснено за підтримки міського голови Руслана Марцінківа Департаментом культури Івано-Франківської міської ради. Директор департаменту — Надія Загурська.
На пресконференції керівник проєкту, диригент камерного хору «Воскресіння» та голова Івано-Франківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки — Володимир Рудницький сказав:
«Сьогодні у нас непересічна подія, велике свято — День злуки ЗУНР та УНР, та ще й презентація фільму «Кирило Стеценко. Милість миру». Цей фільм про життя і творчість українського композитора, який народився у 1882 році, а вже 100 років Кирило Стеценко керує ангельськими хорами. У фільмі представлено 6 виконань твору «Милість миру» у голосах хору «Воскресіння». Окрім того, у стрічці є розповіді багатьох спікерів із різних галузей: історії, музикознавства та розповіді від представників духовенства. А ще, у даному фільмі є кілька художніх частин».
Роман Дзундза — режисер та продюсер проєкту: «Всі речі, які відбуваються візуально, ми намагалися підкреслити із точки зору музичності, темпу та відчуття музики. Насправді «Милість миру» — це про творення культури. Адже ми сьогодні перебуваємо у подібних умовах, що й Стеценко 100 років тому, коли творилася УНР, коли українська культура намагалася себе проявити, відділитися від російської. Ми старалися всім нашим творчим проєктом показати, що незважаючи на те, що все тільки створювалося, ми мали величезний культурний та мистецький багаж для того, щоб Україна постала. Тому, це перш за все музичний та культурний проєкт. Він про можливості та неможливості».
Відтак слово мав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків: «Насамперед, вітаю всіх із Днем Соборності нашої держави, сьогодні відзначаємо цей величний день. А Кирило Стеценко справді є тим, який жив у той час, коли проголошувався День Соборності й дух тієї епохи, епохи боротьби за Українську державу у ті роки, вони надзвичайно важливі й сьогодні».
Далі міський голова розповів, що нещодавно військові привезли йому книжки із деокупованих територій, які були знайдені у школах. Наші Захисники привезли кілька підручників з історіїь та російської літератури, які наповнені «україноненависною» ідеологією. У них детально розписано те, що України, як держави, ніколи не існувало.
«Тому надзвичайно важливо, щоб наша героїка, наші Герої, які не завжди є відомими назагал, були увіковічнені у фільмах, книжках та новітніх технологіях. А ми завжди будемо підтримувати такі ініціативи».
На завершення слово мала Надія Керинкевич — учасниця хору «Воскресіння», від всіх учасників хору вона подякувала за можливість творити та розвивати українську культуру та духовність.
Мікрофон побував також у руках Андрія Русиняка — генеральний директор ТРК “РАІ” та “UMP Group”, Івана Тимківа — помічника режисера та Марії Ярмак — композиторки кінострічки.
Відтак відбувся показ фільму, а наприкінці всі учасники знімального процесу, зокрема хору «Воскресіння», вийшли на середину та подякували глядачам за увагу.
Завершився показ кінострічки виконанням гімну України та гучними оплесками за якісно створений продукт.
Фільм «Кирило Стеценко. Милість миру» є у вільному доступі. Його можна глянути на платформі «YouTube» на сторінці «Музична спілка Івано-Франківське обл. відділення».
Фото: міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ