«Метаноя» перемінює серця: Бюро УГКЦ з питань екології провело духовно-екологічний табір

У контексті синодального послання Єпископів УГКЦ 2022 року «Перемагай зло добром», з 23 по 29 липня, Бюро УГКЦ з питань екології провело духовно-екологічний табір «Метаноя». У ньому взяли участь діти військовослужбовців та загиблих Героїв України. Табір проходив під гаслом світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара «Бути людиною» і включав три невід’ємні компоненти людяності: духовність, збереження Божого створіння та патріотизм.

Про це повідомляє інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Протягом тижня на базі Бучацького єпархіального реколекційного будинку святого Миколая 30 дітей з Прикарпаття під проводом референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії о. Михайла Дзуля мали змогу спільно молитися, відпочивати, отримувати позитивні емоції, знайти нових друзів, пізнавати досконалість Творця в природі та розвивати гармонійні стосунки з Богом, собою та ближнім. Духовно-психологічний супровід таборовиків здійснював о. Назар Мицко, а рекреацію забезпечувала команда креативних та завзятих аніматорів.

Щоденна Божественна Літургія, молитва на власноруч виготовлених вервицях, вечірня молитва подяки, катехитичні науки, запитання до священників та постійна присутність духовних осіб – все це спонукало дітей до переосмислення загальнолюдських цінностей і до визнання власних помилок та кропіткої праці над собою.

Перебування на лоні природи, тематичні презентації та інтелектуальні ігри екологічного спрямування, практичний досвід сортування відходів, прибирання території, дбайливе ставлення до Божих дарів, веломандрівки, висадка дерев, вечірня екоказка – це інструментарій, який допоміг дітям розкрити Божу волю щодо створіння і пізнати місію людини в цьому світі.

«Натомість щоденне виконання державного гімну України та молитва за наших Захисників, вечір української пісні та відзначення Дня української державності вселяли в серця дітей віру і гордість за нашу любу Неньку», — розповідають організатори.

«Син приїхав як інший. Такий веселий, позитивний. Каже, що всі були як рідні. Появилося самостійне бажання молитися! Дякую Вам, для мене це велика допомога», — ділиться враженнями батьки учасників табору.

Завершився літній відпочинок спільною екскурсією до Галицького національного природного парку та Музею етнографії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ