Медичні капелани Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ побували на триденному ретриті

З 21 по 23 серпня медичні капелани Івано-Франківської Архієпархії побували на ретриті у мальовничих Карпатах. Організатором днів духовної віднови для священнослужителів стала Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Розпочався відпочинок Божественною Літургією, яку капелани молилися у міському перинатальному центрі. Моління очолив о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Опісля спільної молитви о. Ярослав виголосив повчальне слово. У його часі священнослужитель роздумував над важливістю спільноти, як місця, де ми формуємося, зростаємо, освячуємося та маємо здатність виправляти помилки одне одного.

«Бо як Ісус Христос створив першу Церкву спільнотою, так і капеланська спільнота покликана бути тільки разом. Такий ретрит є надзвичайно корисним для душпастирів, адже в його часі вони можуть спільно молитися, спілкуватися, відпочивати та навчатися», — розповідає о. Ярослав.

За словами о. Ярослава, кожен із днів духовної віднови складався зі спільної Божественної Літургії та кількох лекцій. Навчання для медичних капеланів проводили о. Ярослав Рохман та о. Руслан П’яста, президент Всеукраїнської асоціації медичних капеланів.

За словами організаторів заходу, капелани активно включалися у дискусії та ділилися своїм особистим досвідом: «Такі дні духовної віднови є особливо цінними для молодих капеланів, які стикаються із різними викликами та проблемами. Під час лекцій вони могли поставити будь-яке запитання та отримати відповідь на нього».

У часі ретриту для капеланів також організували похід на гору, який вони звершили 23 серпня, у День українського прапора. Цього дня душпастирі відвідали бункер УПА у селі Вороненка. У цьому місці отці помолилися панахиду за полеглими Героями УПА та сучасними Захисниками України, які віддали своє життя, відстоюючи волю й незалежність нашої Батьківщини.

Опісля цього душпастирі виконали Державний гімн України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ