«Марія супроводжує кожного учня Ісуса Христа, Вона постійно є поруч з нами», – Владика Йосафат Мощич у Крилосі

У суботу, 5 серпня, у рамках вечірньої молитовної програми, яка відбувається з нагоди XI Всеукраїнської Патріаршої прощі до Крилоської Чудотворної ікони Божої Матері, що на галицькій землі, Владика Йосафат Мощич, Єпарх Чернівецький, звернувся до прочан із духовними роздумами.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ — Владика Йосафат Мощич очолив Вечірню в рамках Патріаршої прощі в Крилосі

Звертаючись до присутніх, Владика Йосафат найперше привітав всіх паломників, які прийшли до Марійського відпустового центру, що у Крилосі.

Відтак Єпископ пригадав, що цьогоріч Древній Галич, на землі якого відбуваються моління, відзначає своє 1125-ліття від заснування.

Згодом Владика ділився із вірними своїми роздумами про Пресвяту Богородицю, до стіп якої сьогодні припадаємо:

«Марія вказує на нашого Спасителя – Ісуса Христа. Вона каже нам: “Дивіться на Нього, слідуйте за Ним”. Ісус Христос прийшов для того, щоб спасти рід людський. Господь поділився життям з Адамом і Євою, і віддав себе в жертовній любові до кінця. Якою є наша відповідь сьогодні?

Наша відповідь, як паломників, – припадання до Матері Божої у Чудотворній Крилоській іконі, адже Марія супроводжує кожного учня Ісуса Христа, Вона постійно є поруч», – зазначив Архієрей.

Відтак Єпископ продовжив: «Можливо є багато сірих зон у нашому серці, і невідомо, в яку сторону піде наша свобідна воля, які будуть наші вчинки.

Але ми знаємо, що Богородиця, Мати Божа, прославлена у Галицькій Чудотворній іконі, приймає всіх. Вона дивиться і споглядає, хто сьогодні до Неї прийшов, і знає, про що ви будете молитися».

«Сьогодні ми тут збираємося, щоб ми часом не стали байдужими протягом цієї війни, щоб у нас не вивітрився дар віри. Тому ми сьогодні пробігаємо, щоб обновитися, щоб Мати Божа оновила нас. Щоб ми продовжували витривало стояти у тій духовній боротьбі, до якої ми є покликані», – мовив Владика Йосафат.

Також Владика Йосафат наголосив, що сьогодні ми боремося за свобідний вибір цивілізації, який зробив Князь Володимир Великий у Хрещенні цілої нашої країни, щоб ми були християнською державою та суспільством, де хрест плодоносить. Це означає, за словами Владики, що ми були Європою ще віддавна.

Під час проповіді Єпарх Чернівецький виокремив історичну важливість діяльності українців на галицькій землі: «Галич допомагав Києву триматися своєї ідентичності, і як сказав наш Блаженніший Святослав, ця Києво-Галицька вісь є знаковою, яку вороги хотіли затерти і порушити. Але в єдності сила народу!».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ