«Лицарі Колумба» фасували харчову допомогу для потребуючих людей

У середу, 10 травня, члени братерської спільноти «Лицарі Колумба» ради 15804 міста Івано-Франківська та волонтери спільно зібралися, щоб фасувати харчові пакунки задля подальшої їх роздачі потребуючим особам.

Формування наборів відбувається на складі ТОВ “Прикарпатський торговий дім”, що у м. Івано-Франківську. У благодійній справі взяли участь Лицарі Колумба, регіональний Делегат Лицарів Колумба в Івано-Франківській Митрополії УГКЦ п. Мирослав Мазур, регіональний вартовий Роман Семянчук, Великий Лицар ради 15804 Євген Перепічка, капелан осередку Лицарів при Архікатедральному соборі Воскресіння Христового о. Ігор Сачков, брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії та студенти закладів вищої освіти міста.

Захід розпочався зі спільної молитви, яку очолив отець Ігор Сачков. Священнослужитель освятив всі харчові продукти, які згодом запакували, а також поблагословив усіх свяченою водою на плідну працю.

«Господь нам благословив тут зібратися та послужити людям, а тепер берімося до справи! Тож нехай Бог допомагає нам у нашому служінні!», — закликав душпастир після освячення.

Відтак розпочався процес сортування пакунків допомоги, в якому взяли участь всі присутні. Так, за перший день вдалося посортувати близько 700 коробок із харчами, а в планах найближчого майбутнього — укомплектувати 2500 одиниць.

Жертводавцями цих пакунків є братерська організація «Лицарі Колумба» — від початку повномасштабної війни вони заснували в Сполучених Штатах Америки Фонд Солідарності, який підтримують Лицарі з США, Канади та країн Європи. На цей момент Лицарі пожертвували близько 20 млн доларів на підтримку України.

Після завершення процесу сортування пакунки з харчовими продуктами будуть направлені на Запорізький напрямок для потребуючих людей.

Довідково:

Лицарі Колумба — найбільша благодійна братська організація чоловіків-католиків у світі. Вона об’єднує понад 2 мільйони людей звідусіль. Базуючись на засадах благодійності, єдності та братерства, спільнота невпинно служить Церкві, локальним громадам, сім’ї, молоді, братам лицарям та всім потребуючим.

Лицарі Колумба реалізовують багато проєктів у справі допомоги іншим. Одним із таких є праця, де спільнота робить пакунки допомоги. З початку повномасштабної війни в Україні багато людей постраждали та попали у скрутне становище.

Ці пакунки допомоги спрямовані для того, щоб допомогти цим людям. Наразі пакунком допомоги є набір із базових продуктів, таких як цукор, борошно, гречка, рис, м’ясні та рибні консерви тощо.

Від 24 лютого 2022 року польська спільнота Лицарів Колумба передала Україні близько 200 тис. пакунків. Натомість в Україні започаткувати цей процес було складно. Тому, починаючи від березня 2023 року, у Львові та Тернополі почали складати коробки з харчовими наборами. Цю ініціативу перехоплюють й інші ради Лицарів Колумба в Івано-Франківську, Києві та інших містах.

Дана благодійна акція не тільки надає потребуючим пакунок допомоги, а й підтримує українську економіку, адже у продуктовий набір входять наші вітчизняні продукти.

Проєкт в Україні тільки розвивається, проте вже можна з певністю сказати, що вже більш ніж 10 тис. пакунків допомоги було зроблено тут та доставлено потребуючим на Сході та внутрішньо переміщеним особам.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ