«Любовʼю служіть один одному»: розпочався форум соціального служіння

У пʼятницю, 8 грудня, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата розпочався форум соціального служіння під назвою «Любовʼю служіть один одному». Моління з цієї нагоди очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Екзарха Харківського Владики Василя Тучапця.

Опісля богослужіння Митрополит Володимир звернувся до учасників форуму, зауваживши, що соціальне служіння має бути нашим пріоритетом, особливо у часі війни:

«Цей форум — це зібрання однодумців. Але це не просто форум, бо він присвячений соціальному служінню. Направду, соціальне служіння завжди має бути у кожному населеному пункті України, особливо зараз, у часі війни. Ми маємо допомагати тим, хто поруч, і тим, хто до нас приїхав. Людей, що потребують нашої підтримки дуже багато, і, на жаль, буде ще більше. Бо війна — це страшно. Вона залишає за собою безліч поранених та загиблих, сиріт та вдів. Тому нам всім потрібно спільно працювати, щоб лікувати рани, які вона залишить».

«Я дуже тішуся, що цей форум проходить в Івано-Франківську, та сподіваюсь, що він надихне нас ще більше працювати й допомагати. Ми, духовенство, маємо служити людям, подібно до того, як Господь допомагав іншим та зцілював їхні рани. І я певен, що Він подарує нам переможний мир, щоб ми були вільні у своїй хаті, на своїй землі», — мовив Архієрей.

Відтак слово мав Владика Василь Тучапець. Він наголосив, що назва заходу підкреслює основну доктрину християнської віри — любов до ближнього.

«Місія Церкви — проголошувати Слово Боже, звершувати молитву та прославляти Святі Таїнства, але між цим важливим чинником є дияконія — служіння милосердя. Тому маємо проявляти милосердя до наших ближніх. Цей форум також виконує це завдання, але важливо, щоб милосердя стало завданням кожного з нас», — підкреслив Владика Василь.

Згодом слово мав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він подякував духовенству за постійну підтримку всіх верств населення й за гарний приклад творіння добра, який Церква надає людям.

Після цього пан Руслан вручив митр.прот. Володимиру Чорнію, синкелу соціального служіння Архієпархії й директору БФ «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ», відзнаку міського голови «Творимо перемогу разом» ІІІ ступеня.

Священнослужитель, своєю чергою, подякував за нагороду та за надану йому довіру провадити благодійною організацією.

«Людина, яка допомагає іншій людині, дарує спасіння. Прикладом такого служіння маємо бути ми, духовні особи. Адже місія священника не тільки молитися, але й допомагати, бути підтримкою й надихати інших творити добрі справи», — зазначив душпастир.

Відтак о. Володимир вручив подячні грамоти найактивнішим парафіям, які ревно здійснюють соціальне служіння та займаються волонтерською діяльністю.

Форум продовжився виступами спікерів у двох напрямках: «Волонтерство незламних» та «З турботою про себе і до ближнього».

Завершився форум дискусією у форматі «питання відповідь».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ