«Хотілося б, щоб все те, що ми чинимо, ми робили так добре, як хотілося б зробити для нашого Господа Ісуса Христа», — Митрополит Володимир під час зустрічі із волонтерами

Сьогодні, 29 грудня, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії відбулася зустріч Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина із волонтерами Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Розпочався захід із Молебню до Христа Чоловіколюбця. Його очолив Митрополит Володимир у співслужінні Генерального вікарія о. Степана Балагури та духовенства Архієпархіальної курії.

На урочистість завітали численні волонтери Архієпархіального координаційного антикризового центру, який з благословення Митрополита Володимира діє з перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Після спільного моління до всіх присутніх звернувся Владика Володимир, у своєму подячному слові він, зокрема, зазначив:

«Вже традиційно на завершення року ми збираємося тут, щоб обʼєднуючись у молитві, подякувати Господу за прожитий рік. Щороку ми також попросимо благословення у Всевишнього на рік, який наступає. І от сьогодні, мені по-особливому пригадуються слова світлої памʼяті Владики Софрона Мудрого, який казав: “День який пройшов, він вже не наш, завтрашній — ще не є нашим, а от сьогоднішній — є тим, у якому ми проживаємо і можемо творити”. Дякую вам, що ви попри всі клопоти, які маєте, все ж знайшли час, аби зібратися тут, на нашу спільну молитву подяки Господу».

Далі Архієпископ продовжив:

«Пригадуючи минулий рік, ніхто із нас навіть не міг собі уявити, що настане такий важкий час, у якому потрібно не лише жити, але й важко боротися для здобуття миру. Хотілося б, щоб все те, що ми чинимо, ми робили так добре, як хотілося б зробити для нашого Господа Ісуса Христа».

Відтак Владика Володимир уділив всім своє Архієрейське благословення, а також побажав волонтерам наснаги й привітав із прийдешніми святами.

Опісля слово мав Генеральний вікарій Івано-Франківської Архієпархії — митр. прот. Степан Балагура, який промовив:

«У Святому Письмі можемо зустріти такі слова: «Будьте милосердні, як Отець ваш милосердний», і сьогодні, на завершення року, який був далеко не простим, але я б сказав благодатним для нашого народу, для нашої Архієпархії, хотів би сказати кілька слів подяки вам, за вашу працю. Бо саме ви хотіли працювати для добра, прагнули бути милосердними. І скажу вам чесно, мені так приємно бути тут, серед людей, які мають велике, добре серце».

Пізніше о. Степан розповів про започаткування Архієпархіального антикризового центру:

«Коли ми розпочинали діяльність Антикризового координаційного центру, ми були впевнені, що Господь Бог нам допоможе. Спершу ми не мали нічого, але мали велике бажання допомогти ближньому. І це бажання вилилося у ту велику працю, яку ми зробили цього року. Тому, всім вам щира подяка за те, що ви хотіли бути разом із Церквою, зробити корисне для тих, хто потребує нашої допомоги».

Опісля виступав о. Віталій Максимів — віцееконом Івано-Франківської Архієпархії, він докладніше розповів про працю волонтерського штабу:

«За час роботи Координаційного антикризового центру у парафіяльних та монастирських домах, а також адміністративних будинках Івано-Франківської Архієпархії нам вдалося забезпечити житлом та харчуванням тисячі вимушено переміщених осіб. Силами волонтерів Архієпархіального антикризового центру на деокуповані території та території, де ведуться активні бойові дії було доставлено сотні тон харчових продуктів, ліків та засобів гігієни».

Далі о. Віталій додав: «Тисячі вимушено переміщених осіб отримали одяг та харчові продукти у нашому Координаційному центрі. Протягом усього цього часу як завдяки вірним Івано-Франківської Архієпархії, так і жертводавцям із-за кордону стало можливим безкоштовне та пільгове надання медичних послуг для десятків тисяч осіб у нашому Лікувально-діагностичному центрі святого Луки. Діяльність Координаційного центру також включала забезпечення військових бронежилетами та іншими засобами захисту. На фронт було відправлено близько сотні позашляховиків, десятки карет швидкої допомоги та реанімобілів. Наш центр не залишив поза увагою жодного звернення від наших воїнів. І все це завдяки вам та нашим жертводавцям, бо міцний тил це успіх нашої армії».

Відтак Митрополит Володимир нагородив всіх волонтерів, зокрема, духовенство та працівників Івано-Франківського Архієпархії УГКЦ, працівників та волонтерів Архієпархіального антикризового центру, медичний персонал Лікувально-діагностичного центру Святого Луки та братів-семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії подячними грамотами, у яких зазначається:

«Служіння є великим даром для нашої Церкви та всього українського народу. Волонтери — це ті, хто власною працею, не шукають користі, а навпаки, жертвують собою та служать потребуючим. Наші церковні структури, парафіяльні спільноти сьогодні стають школою волонтерського руху, простором формації та розвитку. Від імені Івано-Франківської Архієпархії за працю в Координаційному центрі нашої Архієпархії складаємо слова подяки й висловлюємо визнання та похвалу. Бажаємо Вам щедрих Божих ласк та заступництва Пресвятої Богородиці. Нехай Всемилостивий Господь щедро винагородить Вас, даючи силу та бажання жити у святості й любові до Нього».

На завершення всі присутні за чаюванням в семінарійному рефектарі мали змогу поспілкуватися, а також обмінятися досвідом свого служіння.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ