Роздача допомоги відбувалася при деканальному храмі Різдва Христового, що у селі Букачівці.
У цей день нам вдалося поспілкуватися із соціальним працівником громади, пані Василиною Куйбідою, яка розповіла, що наразі у них мешкає близько 65-ти внутрішньо переміщених осіб із різних областей України, здебільшого Донеччини, Харківщини та Луганщини.
«Дехто із людей вже придбав житло у нашій громаді, хтось проживає у будинках, які надали місцеві мешканці. Зараз у нас вже стабілізувалася ситуація, залишилися ті, хто не має куди повертати, або люди з окупованих та прифронтових територій», — розповідає пані Василина.
Щоб отримати гуманітарну підтримку у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, у цей день завітала пані Лариса, яка родом із Донеччини та є колишньою військовослужбовицею Збройних сил України. Жінка розповідає, що у війську вона служила із 2016 року, і змушена була завершити свою діяльність влітку 2022 року, оскільки має хвору матір, яка потребує постійної підтримки.
Пані Лариса каже, що їхнє містечко Білозерське завжди контролювалося українськими Захисниками та жодного разу не було в окупації. Однак знаходиться там все одно моторошно, бо фронт дуже близько, часті тривоги й влучання в інфраструктуру.
«У Букачівцях ми від серпня 2022 року, тут спокійно та відносно безпечно. Нам надають гуманітарну допомогу та підтримують мене та маму. Дякую вам!», — мовила пані Лариса.
За словами отця Мирослава Любінця, протопресвітера Букачівського, такі набори є речима, які роблять велике свято для людей та допомагають їм впоратися із викликами часу, із якими стикнулися і внутрішньо переміщені особи й місцеве населення.
Окрім цього, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ передала підтримку й для комунального некомерційного підприємства «Букачівська міська лікарня» Букачівської селищної ради.
У цей день медичний заклад отримав:
За словами головної лікарки медичної установи пані Діани Дячишин-Гураль, лікарня функціонує за кількома напрямками: амбулаторія, стоматологічна підтримка, стаціонар та мобільна паліативна допомога. У лікарні приймають різнопрофільні фахові спеціалісти, які забезпечують якісне медичне обстеження для мешканців громади.
«Дякуємо благодійним організаціям, які підтримують наш заклад. Найбільше, чого ми зараз потребуємо, це ремонту терапевтичного відділення, тому що плануємо перепрофілювати його у стаціонар для паліативних пацієнтів», — розповідає головна лікарка про потреби медичного закладу.
Довідково:
Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.
Один набір для прибирання включає: рідке мило 1 шт., гель для чищення санвузлів 2 шт., миючий засіб 1 шт., комплект для прибирання совок+щітка 1 шт., миючий засіб для посуду 1 шт., порошок для прання 1 шт., рукавички універсальні 2 шт., відро для миття 1 шт., швабра 1 шт., відбілювач «Білизна» 1 шт.
У перелік продуктів, із яких формують продуктовий набір входить: рис 1 кг, макарони 1 кг, борошно пшеничне 1 кг, гречка 1 кг, булгур 1 кг, олія соняшникова 1 л, кукурудза консервована 2 шт., сардина 3 шт., тушкованка свиняча 2 шт., паштет 2 шт., соус «Український» 1 шт., кетчуп 1 шт., згущене молоко 1 шт., чай чорний 1 шт., кава розчинна 1 шт., сіль харчова 1 шт., печиво 2 шт., джем 1 банка, сухофрукти 300 г.
Своєю чергою гігієнічний набір містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)
Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.
Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.
А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ