Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ передала допомогу для потребуючих осіб у Голинському протопресвітеріаті

Сьогодні, 23 лютого, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною», передала гуманітарну допомогу у вигляді продуктових та гігієнічних наборів для людей у потребі, котрі проживають у селі Голинь, Голинського протопресвітеріату.

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У цей день, у рамках проєкту «Разом з Україною», було передано 45 гігієнічних та 45 продуктових наборів. Їх вміст можна переглянути нижче у довідці.

«Із початку повномасштабного вторгнення наше село прийняло у себе близько 300 людей, які екстрено евакуйовувалися зі східних, північних та південних областей України, згодом вони знайшли сталий осідок для себе. А от постійно, від початку війни, у нашому селі проживає близько 40 осіб, які постійно отримують допомогу від нашої парафії. Окрім того, допомога розрахована для потребуючих сімей, які є місцевими мешканцями», — розповів пан Іван Мазурик, старший брат церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що у селі Голинь.

Під час отримання гуманітарної допомоги свою життєву історію нам розповіла пані Катерина. Жінка 70 років прожила на Херсонщині, де мала повністю облаштоване життя та плани на майбутнє, але війна внесла у них свої корективи. Пані Катерина розповідає, що спершу вона разом із сім’єю переїхали у с. Берлоги, де прожили 4 місяці, бо з кожним днем на Херсонщині ставало все небезпечніше.

Сьогодні жінка разом із рідними проживає у Голині, де їхній сім’ї безкоштовно надали житло. Коли пані Катерина згадує рідну домівку, на її очах виступають сльози, оскільки від того, що вона разом із чоловіком будували все життя, не залишилося нічого, навіть стін, все згоріло.

«Ми думали, що залишиться хоча б кухня, або сарай, а зараз у нас немає нічого. 70 років ми жили й будували, збирали, а в одну мить все згоріло», — додає п. Катерина.

Своєю історією поділилася й пані Надія, жінка родом із Харкова, але через те, що місто під постійними ракетними обстрілами та зовсім близько до лінії фронту, вона разом із сім’єю проживає у Голині.

«Сумуємо за батьками та рідним будинком. Там залишилося все наше життя. Віримо у якнайшвидшу перемогу, і попри те, що нам тут добре, хочемо жити у своїй рідній домівці», — стверджує п. Надія.

А на завершення роздачі гуманітарної допомоги, п. Іван, старший брат парафії, розповів, що при храмі Покрови Пресвятої Богородиці діє хороша ініціатива «Куток доброго самарянина». Тут місцеві жителі, які мають можливість допомогти людям у потребі, можуть залишити харчові продукти, різноманітні засоби гігієни, побутові речі, а згодом команда волонтерів доставляє це для людей у потребі.

Довідково:

У кожен гігієнічний набір входить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт. Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління. Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук. А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Своєю чергою продуктовий набір включає: Макарони 1 кг, рис 1 кг, борошно пшеничне 1 кг, гречка 1 кг, булгур 1 кг, олія соняшникова 1 л, кукурудза консервована 2 шт., сардина 3 шт., тушкованка свиняча 2 шт., паштет 2 шт., соус «Український» 1 шт., кетчуп 1 шт., згущене молоко 1 шт., чай чорний 1 шт., кава розчинна 1 шт., сіль харчова 1 шт., печиво 2 шт., джем 1 банка, сухофрукти 300 г.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ