Івано-Франківська академія Івана Золотоустого стала учасницею престижного проєкту Євросоюзу

Нещодавно Івано-Франківська академія Івана Золотоустого стала учасником престижного міжнародного проєкту під назвою “LIFE MERCURY-FREE”, який реалізовуватиметься в рамках програми “LIFE” Європейського Союзу.

У консорціумі із реалізації проєкту беруть участь 8 партнерів з 6 країн, зокрема Івано-Франківська академія Івана Золотоустого.

Метою проєкту є зменшення забруднення навколишнього середовища ртуттю. Партнери планують повести інформаційно-освітню кампанію та комплекс заходів зі зміни поведінки із ртутовмісними предметами у повсякденному житті.

Проректор академії п. Олег Білоус, доцент кафедри богослов’я Роман Завійський і менеджер проєктів та програм академії Наталія Марчук нещодавно взяли участь в інавгураційному засіданні консорціуму партнерів. Зустріч відбувалася в Лодзькому політехнічному університеті, який виступає координатором проєкту.

Під час інавгураційної зустрічі проректор Академії Олег Білоус наголосив, що «участь у проєкті програми LIFE Європейського Союзу є результатом системної роботи та злагодженої підготовки».

Партнери проєкту, беручи на себе конкретні зобов’язання, зможуть показати ґрунтовні результати та розкрити потенціал для спільних ініціатив». У межах робочого візиту Олег Білоус провів зустрічі з представниками партнерських університетів для налагодження співпраці.

Пан Роман Завійський зазначає, що у час, коли Україна, навіть попри війну росії, робить послідовні кроки з набуття членства в Євросоюзі, два виші, Івано-Франківська академія та Львівська політехніка, ще задовго до ратифікації Верховною Радою, підписаної Україною Угоди з ЄС про участь в програмі з охорони довкілля Life, утворили міжнародний консорціум, який наповнив цей проєвропейський вектор України конкретикою на наступні 3 роки.

Під час зустрічей у Лодзі було обговорено стратегічні питання реалізації міжнародного проєкту, виокремлено потенційний внесок кожної сторони-учасниці у реалізацію мети та завдань проєкту, звернено увагу на важливості даного проєкту для України.