Як соціальне таксі від БО «Мізерікордія» допомагає українським Героям повертатися до життя?

У затишних коридорах Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки» лунають не лише звуки медичних приладів, а й щоденні кроки до мрії. Саме тут, у реабілітаційному центрі, щодня працюють над своїм відновленням десятки людей. Серед них і військовослужбовець Віталій Бандура — ветеран, який у березні 2023 року отримав тяжке поранення на Запорізькому напрямку. Після нього він опинився у кріслі колісному, однак не втратив ні сили духу, ні волі до життя.

Фінансування реабілітації для ветерана стало можливим завдяки італійському радіо «Amico cuore» у співпраці з БФ «Non one out» та БО «Мізерікордія» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Мета Віталія — відновлення рухової функції. За його словами, праця реабілітологів, співпраця з волонтерами БО «Мізерікордія» та зручний спеціалізований транспорт значно полегшують процес щоденного доїзду на процедури.

«Реабілітація — це мій шлях назад. Назад до себе. Я роблю всі вправи, які призначають лікарі, і бачу результат. Мені легко, бо я дуже хочу знову ходити своїми ногами», — ділиться Віталій, з великим ентузіазмом в очах, а також зазначає, що свій шлях до відновлення він розпочав вже понад 2 роки тому, і все ще бореться за можливість ходити.

Поруч з ветераном — волонтери «Мізерікордії», які щодня супроводжують його та інших осіб з особливими потребами на реабілітацію в межах проєкту «Соціальне таксі».

«Ми з волонтерами вже добре пристосувалися — за кілька секунд я можу встати із сидіння у машині й пересісти у крісло колісне. У нас злагоджена робота, спільна мова. Мені комфортно, я відчуваю, що про мене дбають», — із вдячністю розповідає чоловік.

Щодня соціальне таксі вирушає у дорогу, щоб дати шанс тим, хто його потребує. Волонтери «Мізерікордії» перевозять пацієнтів не лише в межах Івано-Франківщини, а й по всій Україні — на лікування, реабілітацію чи інші важливі справи.

За словами лікарів, попереду у Віталія ще багато днів невтомної праці. Але з кожним рухом, з кожним приїздом на реабілітацію, він стає ближчим до того моменту, коли знову зможе зробити крок сам. І цей крок буде не лише фізичним, а й символічним — кроком до нового життя.

Зазначимо, що реабілітаційний центр вдалося обладнати у рамках італійсько-українського проєкту «Health care for safety and rehabilitation» (27/UCR/012832) за фінансування Італійської Агенції з питань Співробітництва у галузі Розвитку (AICS). Проєкт став можливим завдяки тісній співпраці Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ з італійськими благодійними організаціями Missione Calcutta, Focsiv та FAV.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ