Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату Патріарха Йосифа Сліпого

10 липня 2024 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, разом із єпископами УГКЦ з України та з-за кордону, відвідав село Заздрість на Тернопільщині. Там вони побували у родинному обійсті та музеї Патріарха Йосифа Сліпого.

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, візит відбувся у 40-ву річницю відходу у вічність слуги Божого Йосифа Сліпого (упокоївся 7 вересня 1984 в Римі). З цього приводу в каплиці Положення ризи Пречистої Діви Марії, що знаходиться у музеї, Блаженніший Святослав звершив панахиду за упокій свого попередника. Молитву супроводжували співом семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії.

У родинному обійсті родини Сліпих архиєреїв привітала Голова Представництва Товариства Святої Софії (США) в Україні пані Данута Іванкович. Вона розповіла їм про дитячі роки Йосифа Сліпого в рідному селі, його навчання у школі та прагнення до наукової діяльності. Не оминула увагою й моменту зародження покликання до священства та спілкування з  Митрополитом Андреєм Шептицьким.

Данута Іванкович

Після цього пані Данута провела для єпископів екскурсію обійстям, розповівши про тогочасні обставини життя родини Сліпих.

Митрополит Борис Ґудзяк, Владика Гліб Лончина та о. Андрій Онуферко поділилися з присутніми своїми спогадами про спілкування з Патріархом Йосифом у Римі після його звільнення із сталінських таборів. Варто зазначити, що саме Патріарх Йосиф висвятив Владику Гліба на священника 3 липня 1977 року в монастирі Святого Теодора Студита у Ґроттаферраті поблизу Рима.

На завершення візиту Блаженніший Святослав подякував пані Дануті Іванкович за її «місію відкривати двері дому Патріарха Йосифа для майбутніх поколінь».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ