Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
Предстоятель зазначив, що впродовж останнього тижня найбільше ударів російські загарбники завдали по українському Півдні. Горіло українське Причорномор’я, горіли Миколаївщина й Одещина. Росіяни навмисно руйнують інфраструктуру наших портів, щоб зашкодити експорту українського зерна. Палають населені пункти на правобережній Херсонщині — міста і села, які лежать на березі річки Дніпро. Багатостраждальні Херсон та Берислав цього тижня знову були залиті людською кров’ю.
Та попри все, наголошує духовний лідер, ми дякуємо Господу Богові та Збройним силам України за те, що живі.
«1 жовтня ми святкуємо Покров Пресвятої Богородиці. Це не тільки наше церковне, релігійне, а й всенародне, державне свято. Ми особливо молимося за захисників України та дякуємо їм за героїчне служіння. І завдяки їм сьогодні можемо сказати: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» — сказав він.
Глава УГКЦ зауважив, що цього тижня особливі духовні події відбувалися у Вільнюсі, який цього року святкує 700-річчя від дня заснування.
«Саме сюди, — розповів він, — для того, щоб подякувати Богові за 400-річчя мученицької смерті святого Йосафата, з’їхалися священнослужителі та представники української громади не тільки з різних куточків Литви, а й із Латвії та Естонії. Прибули греко-католики з Білорусі. Ми побували в тому монастирі, у якому святий Йосафат почав свій духовний шлях, помолилися в соборі Пресвятої Тройці у Вільнюсі, який у певний період історії нашої Церкви був осідком київських митрополитів».
Водночас мали можливість подякувати гостинним народам Балтики за відкрите серце, за солідарність із народом України. «Литва для нас сьогодні є стратегічним партнером, голосом України перед народами Європейського Союзу», — наголосив Предстоятель.
Блаженніший Святослав також зазначив, що цієї неділі в Римі розпочинається подія світового значення — Папський Синод Єпископів. Від нашої Церкви на нього прибуло троє делегатів: Глава Церкви, владика Богдан Дзюрах і владика Теодор Мартинюк.
«І ми разом з усім єпископатом, духовенством і мирянами, які є делегатами цього Собору, разом зі Святішим Отцем молитимемося, працюватимемо для того, щоб синодальний шлях Вселенської Церкви послужив оновленню християнського життя в усьому світі», — запевнив Глава Церкви.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ