Глава УГКЦ у 266-й день війни: «Ми протистоятимемо цій психічній атаці і вистоїмо, бо з нами Бог»

Я б хотів сьогодні в ім’я Боже засудити цей злочин, який є злочином проти людяності, військовим злочином, порушенням міжнародного гуманітарного права, правил і звичаїв ведення війни. Я хочу сьогодні огорнути своєю турботою всіх тих, хто пережив цей терор і постраждав внаслідок цієї жахливої терористичної атаки, і сказати вам: дорогі брати і сестри, не бійтеся, не дайте ворогові залякати Україну. Так у 266-й день війни висловився Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав щодо масованого ракетного удару, який росія завдала по Україні 15 листопада.

Предстоятель зазначив, що майже 100 ракет в один день впали на наші міста і села. Постраждала інфраструктура, яка забезпечувала постачання електроенергії майже в усіх частинах України. Знову є загиблі і поранені. Навіть постраждали прикордонні райони сусідньої і братньої Польщі.

«Життя — це найбільший дар, яким Бог поділився з нами, — сказав архиєрей. — Із давніх часів людство шукало різних можливостей, щоб зберегти життя та здоров’я людини. Христос, зустрічаючи хворих і стражденних не проходив мимо, а дарував їм здоров’я, повертав їх до повноцінного життя».

Сьогодні, за словами Блаженнішого Святослава, за допомогою лікарського мистецтва. Він надихає уми наших медичних працівників, дослідників, науковців відкривати щоразу нові ліки. Відтак лікарська мудрість є віддзеркаленням, промінчиком Божественної мудрості, яку Він вкладає в руки професіоналів, людей, що мають особливе покликання нам послужити.

Патріарх закликав шанувати працю та покликання медичних працівників. «Бути лікарем — це мистецтво, це дар. Як важливо, щоб ті Богом дані таланти, які дає нам Господь Бог через наших талановитих медиків, Україна оцінила, прийняла, підтримала, розвинула і аж ніяк не занедбала. Нехай Господь Бог віддячить сторицею всім нашим мудрим і мужнім лікарям. Нехай через них Божа мудрість і цілюща сила спливає на рани України», — сказав Предстоятель.

Насамкінець він нагадав вірянам слова праведного митрополита Андрея Шептицького, який каже нам: «Є в душі українця глибока і сильна воля мати свою державу. Та попри ту волю, знайдеться, може, однаково сильна і глибока воля, щоб та держава була обов’язково такою, якою хоче її мати партія, чи кліка, чи група тих чи інших осіб, чи навіть одна особа. Бо як же пояснити те фатальне ділення між собою, ті спори, роздори, сварні, ту партійність, яка нищить кожну національну справу?».

«Нехай Господь Бог оздоровить ці наші внутрішні суспільні хвороби, що не дають нам навіть перед обличчям біди і війни об’єднатися в служінні своєму народові, поставити благо народу вище від приватного чи партійного добра», — сказав Блаженніший Святослав.