Предстоятель відзначив, що ворог продовжує невпинно обстрілювати наші мирні міста і села. Інтенсивність бойових дій має тенденцію до зростання. Найтяжчі бої ведуться на Донеччині та Харківщині. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
«Наші воїни — дівчата і хлопці — мужньо боронять Батьківщину. Наші волонтери намагаються, часто вже з останніх сил, усе зробити для того, щоб рятувати людське життя. Проте цього тижня відбулася одна світла подія — 54-й обмін військовополонених. 94 українських військовослужбовців повернулися додому», — сказав Блаженніший Святослав.
Водночас він просить пам’ятати про тих, хто ще перебуває у ворожому полоні. Згідно з державною статистикою, маємо близько 7 000 військових і близько 10 000 цивільних, які перебувають в російському ув’язненні, 37 000 зниклих безвісти. «Можемо тільки собі уявити, яку драму переживають рідні цих людей — вони часом навіть не знають, як за них молитися!», — зазначає Глава Церкви.
Ще одна проблема, за словами Предстоятеля, цими днями бичує Україну — аномальна спека загострила енергетичну кризу в нашій країні… «Але попри всі проблеми і виклики, ми просто вражені силою, мужністю і стійкістю українського народу», — сказав Блаженніший Святослав.
Цього тижня відбулася радісна історична подія для всієї Католицької Церкви України, зокрема для українських греко-католиків — хіротонія правлячого архиєрея для Мукачівської єпархії Закарпаття.
З цієї нагоди до України приїхало багато гостей, передусім членів Згромадження Воплоченого Слова, із різних країн світу, зокрема із Аргентини, Бразилії, Колумбії, Чилі, Перу; країн Африки та Китаю, як-от Гонконгу і Шанхаю. Прибув секретар Єпископської конференції Ізраїля.
Присутність такої великої кількості гостей, за словами Глави Церкви, з усього світу створила нагоду для унікальної зустрічі, адже відомо, що правда про Україну дуже важко проникає саме в цю частину земної кулі. Російська пропаганда робить все для того, щоб зробити боротьбу України незрозумілою, а в очах багатьох народів навіть беззмістовною.
«Нині Росія, — сказав він, — інструменталізує релігійні почуття віруючих багатьох народів і країн. РПЦ вчиняє із християнським ученням так, як Ісламська держава із доктриною ісламського світу. Тепер цей виклик набирає екуменічного, міжнародного значення».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ