«Ваша допомога, яку ми відчуваємо щодня, є справжнім свідченням християнської віри», — сказав він. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
Глава УГКЦ подякував Римо-Католицькій Церкві в Польщі за гостинність до українських біженців і за те, що вона відкрила свої храми для греко-католицьких священників і мирян. «Наша Вроцлавсько-Кошалінська єпархія за час війни подвоїла кількість парафій», — сказав він.
Блаженніший Святослав закликав поляків не втомлюватися від українців, які знайшли притулок у Польщі. Він наголосив, що українці прагнуть інтегруватися в польське суспільство і працювати для добра країни.
«Знаємо, що сотні тисяч українців, які працюють у Польщі, платять податки. Це свідчить про те, що вони не мають наміру лише „брати з кишені поляків“», — сказав він.
Глава УГКЦ висловив занепокоєння протестами польських фермерів, які блокують український кордон. Він закликав поляків не використовувати цю ситуацію для конфронтації з Україною.
«Це ніщо інше, як політична маніпуляція», — сказав Патріарх. «Коли фермери протестують і блокують [український] кордон, а зерно й інші продукти з росії безперешкодно надходять до Польщі, — хіба це не свідчить про маніпуляції?».
Блаженніший Святослав закликав до відкритого діалогу між українським і польським народами, щоби знайти шляхи вирішення проблем.
«Єдиний спосіб налагодити стосунки — це діалог», — сказав він. «Ми розуміємо проблеми і готові до відкритого діалогу та розвитку наших відносин».
Під час зустрічі Блаженніший Святослав також відповів на запитання про душпастирство УГКЦ у час війни, можливість прощення українцями росіян, готовність до перемовин, екуменічні відносини й відбудову України.
Важливо зазначити, що візит польських журналістів до України триватиме з 19 по 22 березня 2024 року. Програма візиту насичена й охоплюватиме зустрічі з релігійними лідерами різних конфесій, відвідування постраждалих від війни міст, спілкування з капеланами, волонтерами, родинами загиблих воїнів, а також візити до релігійних навчальних закладів.
Мета візиту — ознайомитися з діяльністю релігійних організацій в Україні в умовах війни, відвідати міста, які постраждали від російської агресії, поспілкуватися з людьми, що постраждали від війни, а також із тими, хто їм допомагає, зробити репортажі про ситуацію в Україні для польських ЗМІ.
Серед журналістів і редакторів, які прибули в Україну, — представники Католицької інформаційної агенції, Польської пресової агенції, Польського радіо, тижневиків «Gość Niedzielny», «W Sieci», «Przewodnik Katolicki» та щоденної газети «Rzeczpospolita». Групу супроводжує о. Стефан Батрух, президент Фундації духовної культури пограниччя та парох греко-католицької парафії в Любліні.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ