Коментуючи уривок зі Святого Євангелія (Мт. 14, 14–22), Блаженніший Святослав розповів, що сьогоднішнє Слово «відкриває нам Бога, який не тільки є джерелом життя людини, а Бога, який сам хоче стати їй поживою, Бога, який сам хоче себе дати людині на поживу для життя вічного». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
За словами Патріарха, у євангельському читанні ми можемо побачити три рівні цієї події — месіянський, церковний та євхаристійний.
Блаженніший Святослав зазначив, що ми бачимо, як Христос, подібно до Мойсея, помножує хліби. Відтак пояснив, що у церковній спільноті кожен з нас отримав щось від Бога, чим повинен поділитися зі своїм ближнім.
«Всі ті дари, які ми з вами отримали, ми повинні віддати потребуючим. І побачите: Бог буде помножувати в дивний спосіб те, що має. А тоді в спільноті віруючих людей ніхто ніколи не загине у крайній нужді», — наголосив архиєрей.
Окрім цього, Глава Церкви зауважив, що Христос начебто розкриває себе як істинну поживу людини: «Він себе хоче дати людині, а не тільки те, що має для неї».
Згадуючи 11-у річницю освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, Блаженніший Святослав підкреслив, що цей храм — це «символ, знак невмирущості української Церкви і духу, який Господь Бог дарував нашому народові», а ще — «знак і символ воскресіння нашої Церкви і нашого народу після стількох століть нищення і переслідування, зокрема тут, у Києві».
Головний храм УГКЦ, за словами проповідника, став не тільки архітектурною перлиною Києва, найбільшим храмом у Києві, але й «Патріаршою криївкою». А сьогодні кияни, зокрема на Лівому березі, знають його як найкраще бомбосховище.
Але, перш за все, Патріарший собор — це простір, де Господь Бог милосердиться над своїм народом і кормить своїх людей, підкреслив Глава УГКЦ. «Тут, в Патріаршому соборі, ми бачимо здійснення усіх тих трьох вимірів Божого слова, яке сьогодні проголосилося. Ми чуємо Христа, як нового Мойсея, присутнього з нами, серед народу, який сьогодні проходить свою пустелю жахливої війни. Як джерело життя і воскресіння Він є з нами — жодна смерть, жодне лихо не матиме над нами влади. Якщо ми, як Церква, є простором обміну дарами, ніхто з того Божого дому не піде з порожніми руками, але з благами не тільки земними, але теж і небесними. Тут, на цьому святому престолі, Христос кожного дня, кожної хвилини є присутній, щоб дарувати себе на поживу людині», — зазначив Патріарх.
Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав подякував Господу Богові за дар святого храму Воскресіння Христового для всієї Церкви. Відтак закликав згадати у молитвах всіх, хто спричинився до будівництва собору: «Дехто з них уже відійшов у вічність по небесну нагороду, багато з них є серед нас, — зазначив архиєрей і додав: — Цей храм ще не довершений, він потребує ще багато зусиль, щоби об’явити всю красу, яку Господь Бог хоче через нього людині подарувати».
Отець і Глава УГКЦ висловив особливу вдячність владиці Йосифові Міляну, який має місію довершення будівництва собору, а також панові Василеві Букатюку, який сьогодні є очільником будівельної дирекції. Окрім цього, згадав блаженнішого Любомира Гузара, «який ліг, як наріжний камінь, у крипті собору», а також подякував всім добродіям та жертводавцям головної святині УГКЦ.
Варто також додати, що цього дня у Патріаршому соборі під час Літургії Блаженніший Святослав висвятив на священників двох дияконів — Олега Карпенка та Василя Підлубного.
«Бажаю вам, отці, справді бути достойними того високого покликання, яке ви отримали. Нехай Господь Бог вас благословить, щоб цей отриманий дар ви постійно розвивали», — побажав нововисвяченим священникам Предстоятель.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ