Глава УГКЦ: «Ми бачили звірства росіян, які садять дітей і жінок на танк і прикриваються ними як живим щитом»

Ми бачили звірства і нелюдяність тих, хто нас убиває. Вони садять на танки дітей і жінок і прикриваються ними як живим щитом, щоб іще глибше в серце України принести смерть і розруху. Але ми стоїмо.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні.

«Сьогодні понеділок, 28 лютого, і я засилаю вам слова благословення з нашого престольного града, зі столиці України, рідного українського Києва», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви відзначив, що ми переживаємо вже п’ятий день кривавої, нелюдяної, жорстокої війни. Цими днями ми бачили геройство наших солдатів, бачили мужність нашого народу, бачили навіть, як старші люди лягали під танки, щоб їх не впустити у своє село і місто, як люди цілими селами виходили, щоб грудьми закрити дорогу танкам, які наступають на Україну…

«Але ми стоїмо. Стоїмо в молитві за наше військо, за нашу Батьківщину, за наш багатостраждальний український народ, у якому вже сьогодні, за даними ООН, майже чотириста тисяч біженців – тільки за п’ять неповних днів», – зазначив він.

Він нагадав, що сьогодні в багатьох наших громадах, які живуть за григоріанським календарем, перший день Великого посту. «Я вам обіцяю, що цей піст буде для вас особливим, тому що ми разом ідемо шляхом до Пасхи і вона буде, бо нашою Пасхою є воскреслий Господь  Ісус Христос», – запевнив Предстоятель УГКЦ.

Глава Церкви висловив вдячність Святішому Отцеві, який вчора знову звернувся з вікна апостольського палацу і гостро засудив війну в Україні. Гостро засудив тих, які, починаючи війну проти інших народів, воюють проти власного народу. 

Подякував також усім тим, що виявили бажання помогти Україні і організовують різного виду допомогу.

«Хочу сьогодні особливо попросити – зробімо все, щоб зупинити цю агресію, зупинити війну. Навіть коли це видається неможливим, навіть коли дипломати, правники, очільники держав кажуть, що це дуже складно, молімося, щоб Бог миру дав мудрість, щоб діалогом зупинити агресію», – побажав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ