Екоактивісти Івано-Франківської Архієпархії доєдналися до формаційної програми

З 20 по 22 жовтня у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася формаційна програма для екоактивістів, яка реалізується в рамках ековідповідального проєкту Патріаршої комісії у справах молоді «#СпоЖити». З ініціативи Комісії у справах молоді та сприяння Бюро УГКЦ з питань екології у заході взяла участь активна екосвідома молодь, яка представляла різні єпархії та спільноти УГКЦ, зокрема й Івано-Франківську Архієпархію.

Ключовим спікером програми була п. Катерина Бебих, амбасадорка концепції «життя – нуль відходів» Kharkiv Zero Waste, про це повідомляє інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

На заході Івано-Франківську Архієпархію представляли Анна Дзуль — багаторазова аніматорка Архієпархіальних духовно-екологічних таборів та Іван Гураль — учасник екологічного відділу Івано-Франківської духовної семінарії. У підсумковому тесті вони показали найкращі результати.

Нуль марнування  — ключовий посил, на якому фокусувався проєкт, розглядалися такі важливі питання: вироблення звички купувати лише необхідні речі; мінімізація кількості сміття; правильне сортування відходів; основні принципи компостування; заміна речей щоденного вжитку на екологічні; екологічне підприємництво (на прикладі екокав’ярні); використання у побуті речей із перероблених матеріалів.

Окрім цього, протягом кількох днів, із залишків тканин учасники проєкту сплели дві маскувальні сітки для потреб ЗСУ.

На завершення програми учасники отримали електронні сертифікати.

Варто відзначити, що в Івано-Франківській духовній семінарії вже розробляється механізм впровадження роздільного сортування відходів, щоб Церква та її майбутні душпастирі показували своїм прикладом як саме потрібно дбати про навколишнє середовище.

Екоактивісти просять всіх активно долучитись до цієї справи, адже збереження навколишнього середовища  — невід’ємна складова духовності людини:

«Повірте, це не так важко. Найважче у цій справі — почати, а далі, з Божою допомогою, ми всі разом збережемо планету для наших нащадків».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ