Душпастирі Івано-Франківської Архієпархії взяли участь у Всецерковній катехитичній конференції «Ми — люди Євхаристії»

5-6 липня у Львові відбулася Всецерковна катехитична конференція «Ми – люди Євхаристії». Головною метою конференції стало відновлення особистої участі у богослужіннях та спільнотного виміру катехитичної діяльності.

У заході взяли участь священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ — о. Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії, а також о. Ігор Клюба, провідник Біблійного апостоляту Архієпархії.

Про це інформує Патріарша катехитична комісія на своєму офіційному сайті.

Відкриваючи конференцію, голава Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ Владика Давид Мотюк сказав: «Під час пандемії однією з найважчих речей для мене як єпископа було те, що віряни не могли регулярно приймати Святе Причастя. Це привело мене до нового усвідомлення, що хоча ми й могли молитися і стежити за церковними служіннями онлайн, але те, чого ми справді прагнули було отримати Тіло і Кров Ісуса.

Слава Богу, що те, чого ми прагнули під час пандемії, тепер доступне. Ми можемо повернутися до регулярного прийняття Святого Причастя, щонеділі. Те, що було втрачено, тепер знайдено».

На конференції з доповідями виступили:

  • д-р Ендрю Квінлан: «Літургія – благодарення за життя»;
  • о. д-р Василь Рудейко: «Богослужіння добового кола як благодарення за участь в житті та Воскресінн Христа»;
  • о. д-р Іван Гобела: «Літургія – центр життя парафіяльної спільноти»;
  • о. д-р Іван Січкарик: «Біблія в Літургії»;
  • о. д-р Юрій Щурко: «Слово Боже в літургійному ритмі Церкви»;
  • с. Наталія Мельник: «Святе Письмо у житті парафіяльної спільноти».

Заступник голови ПКК УГКЦ п. Назар Дуда зауважив, що серед мирян є великий запит на пізнання віри, а відтак – прагнення брати активну участь у літургійному житті Церкви.

Після обговорення за підсумками роботи конференції було прийнято резолюцію, яку передано голові Патріаршої катехитичної комісії Владиці Давиду Мотюку.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ