Допомога в часі війни: у реабілітаційному центрі при «Клініці святого Луки» продовжують надавати пільгові послуги

Війна безжально вривається в життя людей, руйнуючи не тільки їхні домівки, але й здоров’я. Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ не залишається осторонь проблем, з якими щоденно зустрічається українське населення. Реагуючи на виклики, Церква у різний спосіб намагається їм протистояти.

Один із яскравих прикладів — реабілітаційний центр, що створений при Лікувально-діагностичному центру «Клініка святого Луки», відкриття якого відбулося менше ніж місяць тому — 16 січня, та за цей час він встиг надати допомогу кільком десяткам людей, повертаючи їх до нормального життя.

Така підтримка надається людям у рамках соціального проєкту «Відновлення», який передбачає реабілітацію та підтримку найбільш вразливих верств населення. Ініціатором цієї програми виступив Благодійний фонд «Мізерікордія» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Спонсорами проєкту стали італійські благодійні організації «NO ONE OUT» та «Museke Foundation».

Одна з бенефіціарок проєкту — пані Людмила Омельчук, 76-річна жінка з Херсонщини, яка відчула на собі всі жахіття війни. Її історія — це історія незламного духу, віри в краще та сили реабілітації, яка допомагає стати на ноги.

Війна увірвалася в її рідне селище Білозерка, що за 16 кілометрів від Херсону. Селище знаходиться на самому березі Білого озера, і російські окупанти щодня обстрілюють його мешканців. Два роки родина Людмили трималася за рідну домівку, але одного дня снаряд влучив у їхній город. Вибухова хвиля вибила вікна та двері, пошкодила дах — будинок став непридатним для життя.

13 листопада 2024 року жінка разом зі своїм чоловіком приїхала до Івано-Франківська, де з перших днів повномасштабного вторгнення проживали їхні рідні. Тут пані Людмила отримала можливість пройти реабілітацію, яка була їй необхідна ще після операції у Херсоні, а після російського обстрілу стан жінки ще більше погіршився.

«Я дуже вдячна всім людям, завдяки яким я мала нагоду безоплатно отримати реабілітацію. Це вкрай важливо для мене. Бо з практично лежачої людини я знову можу ходити. Дякую моїй лікарці — пані Наталії Зінченко. Вона викладається зі мною по повній».

Реабілітація для Людмили — це не просто фізичні вправи, це справжнє мистецтво відновлення.

«Реабілітація у мене проходить геть не скучно. Моя лікарка щоразу придумує для мене цікаві, а головне ефективні завдання. Все починалося із зовсім легких завдань, але з часом вони ускладнювалися, і я дуже добре відчувала результат після них».

Зараз пані Людмила ходить по дому без милиць, хоча це й не зовсім легко для неї. Проте вона не здається, а працює з фахівцями, і її праця дає результат.

 «Я не знаю, як жила до того, як почала проходити цю реабілітацію. Дякую за таку програму! Реабілітацію мені призначали ще після операції у Херсоні, але все не було змоги її пройти. Дякую ще раз за доступність цієї програми для потребуючих», — говорить Людмила.

Лікарі працюють над тим, щоб пацієнтка могла пересуватися з однією милицею або ж взагалі без неї. Вони зміцнюють м’язи, збільшують кут згинання, працюють над гнучкістю та розтягненням. Їхня мета — мобілізувати та стабілізувати стан пацієнтки.

Історія цієї жінки — це розповідь про те, як віра, підтримка та професіоналізм лікарів можуть творити дива. Її приклад надихає та дає надію на те, що навіть у найскладніших обставинах можна знайти сили для відновлення й повернення до повноцінного життя.

Реабілітація — це не просто відновлення фізичного здоров’я, це повернення до життя. Це можливість знову відчути себе повноцінною людиною, здатною на радість, рух та незалежність.

Варто зазначити, що реабілітаційний центр вдалося зорганізувати стараннями Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ у рамках італійсько-українського проєкту «Health care for safety and rehabilitation» 27/UCR/012832, що є частиною ініціативи, яка фінансується Італійським Агентством з питань Співробітництва в галузі Розвитку (AICS).

У межах програми «Відновлення» протягом трьох місяців 65 осіб з-поміж пільгових категорій отримають комплексну реабілітаційну допомогу.

Програма охоплює такі категорії осіб:

• пенсіонери

• військові ветерани

• жертви Чорнобильської аварії

• батьки та дружини загиблих військових

• особи з інвалідністю.

Якщо ви потребуєте реабілітаційних послуг і входите до однієї із вищезазначених категорій – телефонуйте у «Клініку святого Луки»: +380984178831 або +380509400781.

Довідково:

Реабілітаційний центр при «Клініці святого Луки» — унікальний в Івано-Франківській області, адже працює як частина соціально-відповідального підприємства. Відділення підписало контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), яка покриватиме вартість амбулаторної реабілітації для пацієнтів з різними діагнозами.

Реабілітацію для соціально-вразливих верств населення у новоствореному центрі забезпечуватимуть також гранти, отримані в рамках різноманітних соціальних проєктів, які надають міжнародні партнери.

Такі донорські внески стають можливими завдяки співпраці Івано-Франківської Архієпархії з іноземними католицькими благодійними організаціями.

«Клініка святого Луки» вже активно функціонує за таким прикладом: у 2024 році 11 629 осіб отримали комплексне медичне обстеження в рамках різних соціальних ініціатив, 1250 з них — діти. Також було здійснено 220 хірургічних втручань різного рівня складності зі знижкою 80%.

У центрі реабілітації працююють висококваліфіковані спеціалісти, що пройшли навчання у реабілітаційному відділенні однієї із провідних європейських клінік IRCCS Sacro Cuore Don Calabria, що знаходиться у місті Неграр, Італія.

Важливим чинником є те, що фахівці завжди мають змогу консультуватися з італійськими колегами, адже у центрі встановлене телемедичне обладнання.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ