«Добрими ділами любові і милосердя станемо великими перед Богом», — Митрополит Володимир під час душпастирського візиту в Духову Криницю

У п’ятницю, 7 липня, у празник Різдва Івана Хрестителя, Предтечі Господнього, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин традиційно здійснив душпастирський візит у Духовну Криницю — одне із паломницьких місць Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, яке розташоване на території Єзупільського протопресвітеріату.

Духова Криниця – місце у мальовничому урочищі Вишновець поміж селами Сілець і Єзупіль, що відоме ще з XIII століття, яке вже неодноразово збирало на молитву вірних з різних куточків Прикарпаття. Вода, що тут протікає, славна на наш край своєю цілющою силою.

Щирими й теплими вітаннями Преосвященнішого Владику Володимира зустрічали голова Єзупільської ОТГ Ігор Лукашевич та інші представники місцевої влади, душпастирі, а також діти.

З нагоди свята Митрополит Володимир очолив урочисту Архієрейську Божественну Літургію, а співслужили йому парох Духової Криниці о. Володимир Кадлуб, протопресвітер Єзупільський о. Богдан Курилів та отці даного протопресвітеріату.

У часі Літургії Архієрей звернувся до вірних, розважаючи над життям Івана Предтечі.

«Велич Івана Хрестителя була у тому, що рука Господня була з ним. Але, як бачимо, рука Господня не вчинила його великим перед світом, перед своїм народом, який погордив ним. Ця рука Господня вивела Івана у пустиню Йорданську, де Він кормився сараною й диким медом, одягався верблюжою шерстю», — мовив проповідник.

Добрими ділами любові і милосердя станемо великими перед Богом

«Ось, такою дорогою Бог провадить тих, що мають бути великими. Тільки самопожертвою, безкомпромісною боротьбою зі своїм себелюбством і пристрастями, безпосередньо добрими ділами любові й милосердя станемо великими перед Богом, про це засвідчив нам сам Іван Хреститель», — звернув увагу Архієрей.

Опісля Митрополит детальніше пояснив присутнім, у чому полягала місія Господнього Предтечі.

Іван Хреститель засвідчив словом обіцяного пророками Богочоловіка — Ісуса Христа

«Іван Хреститель прийшов на свідчення. Так, Іван Хреститель засвідчив словом, проповідуючи й вказуючи на прихід Месії Спасителя, обіцяного пророками Богочоловіка — Ісуса Христа. Таке ж саме покликання кожного християнина — давати свідчення про Христа не тільки словами, але поширювати Його вчення, прославляючи Його ділом, жити згідно з Його наукою в щоденному житті з терпеливістю і любовʼю», — зауважив Архієпископ.

Повернути серця батьків до дітей непослушних

«Місія Івана Хрестителя була ще й у тому, щоб повернути серця батьків до дітей непослушних, «щоб готувати Господеві народ прихильний» (Лк. 1,17). Цю місію Іван Хреститель виконав з надзвичайною ревністю і посвятою. До нього на Йордан йшли різні верстви людей, слухаючи його проповіді, приймаючи хрещення і покаяння», — мовив Владика.

Відновити віру й надію та місійний дух Івана Хрестителя

«Святкуючи сьогодні день Собору Івана Хрестителя, зложімо до його стіп наші щирі постанови, щоб відновити віру й надію та місійний дух Івана Хрестителя», — закликав на завершення Архієрей.

Після Служби Божої священнослужителі висловили подяку Архієпископу за архіпастирський візит та опіку над Духовою Криницею.

Згодом Владика Володимир уділив усім своє архієрейське благословення, а пізніше вірні молилися за Україну — «Боже Великий, Єдиний», випрошуючи у Господа перемоги та миру для нашої Батьківщини.

Крім того, Владика Володимир освятив новий кивот для богослужбової каплиці, яка знаходиться на території паломницького місця.

Насамкінець відбулося освячення води біля джерела, а опісля відбувся святковий концерт духовної пісні за участі місцевих колективів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ