До Старуні прибувають перші паломницькі групи у 2024 році

У суботу, 3 лютого, до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що в с. Старуня, прибули перші групи паломників у 2024 році.

Про це інформують на фейсбук-сторінці відпустового місця.

Групи прочан прибули на старунську землю з Івано-Франківська та Львова, щоб занести спільну молитву перед Господом за справедливу перемогу та мир в Україні.

Паломництво розпочалося з екскурсії музеєм «Блаженного Симеона Лукача та підпілля УГКЦ». Там священники відпустового центру о. Юрій Сидір та о. Володимир Лукашевський познайомили прочан з особою блаженного Симеона та історією зародження й становлення Відпустового центру на його честь у Старуні.

Опісля розпочалася молитва на Хресній дорозі. Ступаючи стація за стацією дорогою на гору, прочани роздумували над страстями та смертю нашого Господа Ісуса Христа.

Далі в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці усі стали учасниками Божественної Літургії, яку очолив о. Іван Жук — духівник відпустового центру. Душпастир виголосив повчальне слово про особу святого і праведного Симеона Богоприємця і Пророчиці Анни.

У тому часі паломники мали можливість приступити до Таїнства Покаяння, щоб у момент Причастя прийняти Спасителя до свого серця.

Далі з духовною наукою до присутніх звернуся о. Володимир Лукашевський. У своєму слові священник роздумував над таїнством зустрічі. Душпастир наголосив, що людина покликана зустрічати Господа у своєму житті, і справді може це робити під час особистої молитви й під час богослужінь у Святих Таїнствах, або ж коли зустрічає свої ближніх.

«Нині зустрічі дуже поспішні, похапцем, бо всім бракує часу, але навіть під час тих коротких стрітень, можемо зустрічати Бога, якщо тримаємо серце відкритим», — мовив о. Володимир.

За його словами, інколи одне слово, один погляд, одна посмішка, одні обійми можуть дозволити нам відчути Бога тут і тепер. Від моменту, коли Бог став людиною, щоб зустріти Його, достатньо зустріти людину і перебувати з нею тут і зараз.

Далі кожен паломник міг підійти, щоб отримати благословення мощами блаженного Симеона, а також єлеєм, який освячений на його мощах.

Душпастирі пригадують, що для того, щоб організувати паломництво до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, слід сконтактувати за номером телефону: 38 (067) 55 99 100

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ