До Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ завітали представники італійської урядової організації АІCS
У п’ятницю, 9 червня, Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ відвідали представники АІCS, Інтернаціональної агенції з розвитку співробітництва. Вони провели моніторинг діяльності італійсько-українського проєкту «Разом з Україною».
Дана ініціатива фінансувалася вище згаданою урядовою організацією Італії, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.
У цей день до Івано-Франківська прибули пані Грація Марціанесі та пан Джозеф Форіно. В Україні вони перебувають вже близько місяця, оскільки проводять моніторинг діяльності різноманітних проєктів для потреб українського населення.
Візит італійських благодійників розпочався з аудієнції в Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. На зустріч завітав також Синкел у справах духовенства та священничих родин отець Степан Балагура, віцееконом Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ отець Віталій Максимів, керівник Департаменту інформації Архієпархії отець Іван Стефурак, а також керівниця проєкту «Разом з Україною» пані Анна Бертазолі, її помічниці — пані Віра Біла та пані Доріана Сомма.
Владика Володимир насамперед висловив вдячність за фінансування італійсько-українського проєкту «Разом з Україною», адже завдяки цій ініціативі вдалося підтримати людей у потребі, зокрема, внутрішньо переміщених людей, а ще тутешніх мешканців, які опинилися у скрутній життєвій ситуації.
Своєю чергою пані Грація мовила, що вона разом із колегою щиро вдячна за таку теплу зустріч. Жінка також розповіла про місію, із якою вони завітали до України.
«Дуже важлива річ, яку хочу підкреслити: бачу, що між українськими містами дуже добре налагоджена співпраця, ви об’єдналися, допомагаєте та підтримуєте один одного», — підкреслила пані Грація.
Відтак Митрополит Володимир розповів італійцям про підрив Каховської ГЕС, і про наслідки, які він несе на наші плодючі українські землі. Він також зазначив, що при парафіях Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ вже активно збирають харчові продукти, воду та засоби гігієни. Опісля завершення цієї акції, всі речі будуть передані людям, які втратили рідні домівки.
«Ми всі, українці, розуміємо, що нам дороги назад немає. Бо дорога назад — це небуття, це відсутність своєї держави та народу. Тому, наша мета — вибороти перемогу та добробут для нашої Батьківщини», — ствердив Митрополит Володимир.
Опісля цього слово мав о. Віталій, який зазначив, що перебуваючи нещодавно із робочим візитом в Італії, ще раз утвердився у тому, що італійський народ дуже солідарний з українським. І кожен свідомий громадянин Італії несе особисту відповідальність за дії, що відбуваються у суспільстві.
«Завдяки цьому проєкту, ми багато чого зрозуміли. Ми вдячні людям, зокрема керівництву проєкту, які працювали поруч із нами, розказували, пояснювали та підтримували нас. Ваш ресурс дозволив нам підтримувати тих, хто найбільше потребує і проживає у найвіддаленіших куточках нашої області. Дякуємо вам!», – сказав о. Віталій.
Він також зазначив, що одним із найважливіших аспектів реалізації проєкту стала команда, де кожен із працівників зміг передати людям не тільки допомогу, але й велику любов.
Своєю чергою італійські благодійники ствердили, що Церква, зокрема, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, є особливим партнером їхньої організації, оскільки місцеві парохи, як ніхто інший знають потреби людей, і тих, хто дійсно потребує гуманітарної підтримки.
Пан Джозеф також відзначив, що особливістю реалізації проєкту в Івано-Франківську стало те, що він відбувався із величезною духовною підтримкою.
На завершення аудієнції італійські делегати зазначили, що вони, зі своєї сторони, робитимуть все, щоб підтримати багатостраждальну Україну та її населення.
Опісля зустрічі із Митрополитом Володимиром італійські благодійники завітали до Івано-Франківської духовної семінарії, де зустрілися із тими, хто найбільше допомагав пакувати продуктові та гігієнічні набори, із братами-семінаристами.
Пані Грація, звертаючись до присутніх, зазначила, що волонтерський рух є дуже важливим у реалізації благодійних проєктів. Вона також висловила слова вдячності для братів, які попри навчання та формацію знаходили час на те, щоб допомогти іншим.
Відтак пані Грація із паном Джозефом у супроводі працівників проєкту завітали до Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки».
У ході візиту до медзакладу, італійські урядовці мали змогу оглянути новообладнане поліклінічне відділення, лабораторію, радіологічне відділення, операційне відділення та стаціонар.
Окрім цього, о. Віталій розповів про те, що історія Клініки розпочиналася із відносно маленького приміщення, яке мало 350 кв. м, де зараз знаходиться центр протезування. Сьогодні ж новий корпус медичного закладу має 7 поверхів площею 4200 кв. м.
Священнослужитель також розповів, що ще до війни, шляхом рефінансування платоспроможних пацієнтів, «Клініці святого Луки» вдавалося надавати безкоштовні медичні послуги для близько 8000-8500 малозабезпечених осіб на рік. А у період війни з’явилася можливість розширити соціальну роботу Церкви шляхом грантодавців. Такими фундаторами для клініки стали, в основному, католицькі єпархії Німеччини та благодійні організації, які засновані Західними Католицькими Церквами.
Наступною локацією, де побувала італійська делегація, стало село Заріччя, де знаходиться прихисток Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. У цьому місці від початку повномасштабного вторгнення проживають внутрішньо переміщені люди, домівки яких окуповані, або їх не залишилося зовсім.
У Заріччі понад шість місяців, у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною», відбувалися соціально-психологічна праця зі спеціалістами.
Внутрішньо переміщені особи, які тут проживають, отримували й м’ясо, овочі та фрукти, а також засоби для особистої гігієни.
У часі візиту психологи проєкту розповіли про працю із людьми, які проживають у даному прихистку.
Наприкінці зустрічі італійські урядовці мали змогу поспілкуватися із людьми, які найбільше постраждали внаслідок вторгнення росії на територію України.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ