«Дякуємо за вашу відвагу сказати Богові “так”», – Блаженніший Святослав привітав нового єпископа Коломиї

Сьогодні, 20 серпня, у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї відбулася Архієрейська хіротонія єпископа-помічника Коломийської єпархії Петра Голінея з титулярним осідком Абрита. Головним святителем став Блаженніший Святослав спільно з владикою Василем Івасюком, єпархом Коломийським, та владикою Діонісієм Ляховичем, апостольським екзархом в Італії. Радість торжества також розділили єпископи Української Греко-Католицької Церкви й Римо-Католицької Церкви, зокрема Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На початку владика Петро тричі публічно склав визнання своєї віри, а відтак підписав його та передав Блаженнішому Святославу. Про це пише пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

По завершенні Літургії Отець і Глава УГКЦ привітав правлячого архієрея Коломийської єпархії Василя Івасюка з поверненням до служіння після тривалого лікування. Він зазначив, що знає, як вірні Коломийської єпархії молилися за свого владику і чекали на нього.

«Радію, що цей час настав. Сьогодні, владико, ми дивимося на вас і бачимо, що є сила, здатна перемогти все: неміч і хворобу. Цією силою є любов Бога до людини і людини до Бога. Ми знаємо, як ви любите Бога, свою Церкву, єпархію, і як ви хотіли все побороти, аби сьогодні бути разом із нами. Господь Бог вас почув і дозволив вам покласти могутню правицю на голову свого помічника. Бажаємо вам Божого благословення, кріпкого здоровʼя, мудрості і великої любові до єпископа-помічника на многії і благії літа».

Блаженніший також зазначив, що дивується, як вірні Коломийської єпархії давали собі раду в час відсутності свого єпископа. За його словами, нелегкий тягар всієї адміністративної роботи тоді впав на плечі протосинкела о. Романа Кіцелюка, якому подякував за довголітню працю. 

«Прошу дорогих отців Коломийської єпархії прийняти свого нового єпископа. Ви всі його добре знаєте, бо він вийшов серед вас, з-перед вас узятий, і сьогодні до вас повертається як помічник правлячого архієрея», — наголосив Блаженніший Святослав.

Насамкінець Отець і Глава УГКЦ пригадав свою першу зустріч з владикою Петром Голінеєм у маленькій хатині ректора підпільної духовної семінарії о. Михайла Косила. Тоді отець поділився з присутніми своїми спогадами про дияконські свячення теперішнього владики, які він прийняв у 19 років.

«Ми не знали, коли наша Церква вийде з підпілля, як і того, що саме мені Господь доручить поставити вас на дорогу єпископського служіння. Тішимося, що Бог провадив вас у ті непрості роки життя й служіння. Дякуємо за відвагу сказати Йому “так”, після чого 12 липня, в день верховних апостолів Петра і Павла, коли Україна востаннє святкує це свято за юліанським календарем, у день своїх іменин і золотого 50-ти річного ювілею, увесь світ довідався про затвердження і благословення Папою Франциском рішення Синоду Єпископів нашої Церкви про обрання отця Петра новим єпископом. Це дивні Божі діла і знаки. Радіємо і щиро вітаємо вас сьогодні, дорогий владико».

До нововисвяченого єпископа також звернувся правлячий архієрей Коломийської єпархії владика Василь Івасюк. Він зазначив, що цього дня розпочалась нова сторінка в історії єпархії та міста Коломиї. Владика подякував Блаженнішому Святославу за уділені архієрейські свячення, а священникам та всім присутнім за участь й молитовну підтримку.  

«Преосвященний владико Петре, любіть священників і вірних своєї єпархії. — продовжив владика Василь Івасюк. — Кожен із нас має різні характери й вподобання, бо ми сформовані різними життєвими обставинами, які іноді можуть впливати на взаємовідносини. Але мусимо памʼятати слова апостола Павла в посланні до Коринтян: “Браття, благаю вас ім’ям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі те саме говорили; щоб не було розколів між вами, але щоб ви були з’єднані в однім дусі і в одній думці”. Владико Петре, пам’ятайте про своїх попередників владик Павла Василика, Володимира Війтишина та Миколу Сімкайла, бо вони перетерпіли і зробили багато. Вам треба продовжувати будувати єпархію, починаючи від гори Тавор, на яку сьогодні вийшли».

Владика Василь також пригадав про єпархіальних заступників для нововисвяченого владики Петра – Коломийську ікону Пресвятої Богородиці «Це Мати Твоя» з мощами Івана Хрестителя та блаженного владику Миколая Чарнецького, який родом з Коломийської єпархії: «Вони сьогодні кажуть вам, владико: “Не хвилюйся Петре, все буде добре, ми з тобою. Будь євангельською скалою віри й любові”. Багато людей вам доведеться зустріти під час свого єпископського служіння, і тільки Бог залишиться з вами до кінця. Він буде вашим захистом і силою, швидкий до помочі у горі й терпіннях. Тож поки ви живете, владико, поширюйте любов до духовенства й вірних. Завжди шукайте Бога, живіть із Богом і для Бога. Зробіть Його своїм планом, дорогою і ціллю», – додав кир Василь Івасюк.

Нагадаємо, 12 липня 2023 року у Ватикані оголошено про те, що Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про обрання о. Петра Голінея єпископом-помічником Коломийської єпархії УГКЦ. Йому надано титулярний осідок Абрита.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ