«Дерево моєї сили»: у Заріччі для дітей відбулося заняття із психологами

Нещодавно психологи проєкту «Разом з Україною», який діє при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ від вересня 2022 року, з арттерапевтичним заняттям відвідали діток, які проживають в одному із прихистків нашої Архієпархії, який знаходиться у Заріччі.

У цей день психологи провели заняття під назвою «Дерево моєї сили». За словами спеціалістів, така терапія мала на меті допомогти дітям зняти напругу та відчути внутрішню силу й опору.

Заняття проходило в колі, де психологи використовували свої професійні навички з елементами арттерапії та ігрової терапії.

На початку заняття психологи познайомилися із малечею, а відтак кожен із присутніх поділився тим, з яким настроєм прийшов на заняття, дітки також розповіли про заряд внутрішньої, так би мовити, «батареї», який мали на початку заняття.

Пізніше діти малювали своє «Дерево сили». Його створювали за допомогою обмальовування власної руки, пізніше вони розмальовували своє дерево й писали на коренях тих людей, що підтримують їх, до кого можуть звернутись за допомогою. А на кроні (пальчиках) писали ті дії, справи, які допомагають їм впоратися із негативним настроєм і подіями.

«Тут ми використали метафору дерева, як символ міці та стійкості, що є в кожному з нас. Таким чином продемонстрували, що кожна дитина має свою суперсилу», — зазначає психолог пані Валерія Легка.

На занятті також використовувались рухливі ігри, завдяки яким діти навчились співпрацювати в команді, відчули приналежність до групи, шукали способи співпраці й виходу з різних ситуацій. Наприкінці діти розповіли про заряд енергії, який вони отримали під час проведення заняття.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ