«Майбутнє України великою мірою залежить від вас і від тієї відповідальності, яку ви зумієте взяти на себе. Бог не забариться, щоб благословити ваші зусилля, якщо спрямуєте своє життя на великодушне служіння родині й суспільству, ставлячи спільне добро вище від особистих інтересів».
(св. Йоан Павло ІІ під час Апостольської подорожі в Україну 23-27 червня 2001 р. Б.)
Війна завжди залишає глибокий слід не лише на полі бою, а й у серцях та тілах тих, хто її пережив. Фізичні травми, емоційне виснаження та психологічні потрясіння — це виклики, з якими стикаються військові, ветерани, капелани, волонтери, цивільні особи та їхні родини. Саме тому реабілітація є критично важливим етапом повернення до повноцінного життя.
У 2021 році Івано-Франківське Архієпархіальне Управління отримало в користування будинок по вул. Тарнавського, 12 – пам’ятку архітектури місцевого значення для проведення ремонтно-реставраційних робіт задля пристосування споруди під реабілітаційний корпус лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки», що було розпочато в липні 2024 року.
Починаючи з 2015 року будинок зазнав сильної руйнації. Через відсутність догляду і цільової експлуатації будівля стала занедбаною та потребувала негайної реконструкції. Саме тому першим етапом робіт став комплекс протиаварійних заходів з метою запобігання цілковитій деструкції споруди.
Рушієм початку ремонтно-реставраційних робіт в будинку по вул. Тарнавського, 12 стала необхідність облаштування сучасного медичного закладу в Івано-Франківську для надання якісної й одночасно фахової реабілітації всім постраждалим від війни.
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія, тривожність — це реальність для багатьох, хто пройшов через війну. При таких обставинах тільки професійна психологічна допомога, соціальна підтримка та духовний провід допоможуть знайти внутрішню рівновагу і адаптуватися до мирного життя.
Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ активно реалізовує проєкти задля соціальної адаптації постраждалих військових, щоб повернути їх до повноцінного життя, здорового як фізично так і ментально. Це стає для них нагодою наново знайти своє покликання та інтегруватися у суспільство. Власне реконструкція будинку по вул. Тарнавського, 12 та облаштування його під реабілітаційний центр є зразковим прикладом такої діяльності Церкви.
Сподіваємося, що в результаті проведення комплексу ремонтно-реставраційних робіт згаданий реабілітаційний центр стане середовищем, де будуть пропонувати фахову медичну допомогу всім потребуючим, що буде охоплювати індивідуальну програму відновлення пацієнта, комплекс заходів фізичного відновлення, психологічну підтримку, навчання рідних підтримки у процесі реабілітації і звісно ж постійний духовний супровід.
Відновлення – це не лише фізичне лікування, а й повернення до життя з гідністю, силою та надією. Разом ми можемо допомогти тим, хто захищав нашу свободу, знайти новий сенс і можливості у мирному житті.