Будівництво дитячого садочку

«Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне» (Мт. 19:14) 

Ісус Христос у проповідях часто наголошував на тому, щоб дітей приводили до Нього. Досить важливим є правильне християнське навчання дітей ще від раннього віку, адже велика частина моральних норм та принципів зароджується саме тоді. Зараз нам потрібно постійно працювати над тим, щоб Слово Боже та Його наука ставали дороговказами для майбутніх поколінь.

Дитячі садки почали засновуватися у XIX столітті при католицьких та протестантських парафіях. Основною метою тогочасних закладів була допомога незаможним батькам у вихованні дітей. У перших закладах, відкритих у європейських країнах, практикувався метод німецького педагога Фрідріха Фребеля. Відповідно до цієї методики, дитина мала всебічно розвиватися за допомогою ігор, праці, навчання та релігії.

На території Галичини від кінця XIX століття можна відстежити історію дитячих садків, якими опікувалося Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Протягом кількох десятиліть на території західноукраїнських земель розвинулася достатньо велика мережа дитячих садків, які мали тоді назву «захоронки». Діти мали змогу зростати у культурному, інтелектуальному, а основне – духовному вимірах. Митрополит Андрей Шептицький зазначав, що праця Сестер Служебниць була основою для морального зростання села і піднесення релігійного життя парафії. Наявність таких закладів у містах та селах полегшувала батькам можливість заробити кошти, а дітям надавала можливість зростати інтелектуально та духовно.

Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ виконує слова Ісуса Христа, навчаючи народи того, що Він заповідав. Івано-Франківська духовна семінарія, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Католицька школа Василія Великого – це навчальні заклади, які діють у нашій Архієпархії. Ще одним закладом, який у скорому часі буде відкрито, є дитячий садок, розташований у місті Івано-Франківськ на вулиці Шевченка, 16.

Метою діяльності цього дитячого садка буде виховання дітей у християнському дусі. Навчання дітей основних християнських засад та правд – це неоціненний внесок у розвиток майбутніх поколінь, адже саме такі цінності надають можливість будувати здорову християнську державу зі свідомими людьми. Окрім цього, заклад надаватиме дітям змогу розвиватися у різних сферах, допомагатиме їм змалку ставати багатогранними особистостями з різними вміннями та хорошими базовими знаннями.

Дошкільне виховання є важливим не лише тому, що воно надає можливість навчатися християнських правд, а й тому, що допомагає дітям соціалізуватися, почуватися членом спільноти, колективу. За допомогою праці в групах та зі своїми вихователями діти мають змогу виявити свої лідерські якості та проявити свої вміння й таланти.

Християнське виховання надзвичайно важливе, оскільки фундамент, закладений у ранніх роках, стає основою для подальшого розвитку особистості. Саме від того, які моральні принципи й правила формувалися у дитини, залежить рівень її культури та освіти у майбутньому. За допомогою християнських дошкільних та інших навчальних закладів можна сформувати особистість, яка є свідомою відповідальності за свої дії та яка має відчуття обов’язку як перед Церквою, так і перед державою чи громадою. Виховання у християнському дошкільному закладі дає можливість збагатитися основними моральними, патріотичними, інтелектуальними та духовними знаннями, які нададуть дитині можливість гідно навчатися у школі, вищому навчальному закладі, а згодом – виконувати ті обов’язки, які на неї будуть покладені.

Навчально-виховний заклад формуватиметься на основі християнських цінностей та забезпечуватиме дітям всебічний розвиток особистості, що включає як інтелектуальні, так і фізичні вміння. У цьому дитячому садку надаватиметься якісна дошкільна освіта, яка стане фундаментом для подальшого зростання дитини як християнина та українця.