«Бог – сучасний незалежно від століття», – о. Михайло Віхоть на молодіжній прощі в Старуні

У вівторок, 22 серпня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбулась молодіжна проща. Сотню молодих людей зібрала спільна молитва за мир та перемогу нашої України.

Про це зазначає медіацентр Відпустового центру блаженного Симеона Лукача.

Хресна Дорога нашого Спасителя із виходом на Старунську гору, Божественна Літургія під хрестом та молитва Тезе перед ватрою – очікували на учасників паломництва.

Молодіжна комісія Івано-Франківської Архієпархії організовує прощу молоді до Старуні вдруге. Цього разу моління відбувалися просто неба, і теплого вечора прочани зуміли насолодитися компанією Бога.

Розпочалася проща з проходження хресного шляху нашого Спасителя, на якому вірні роздумували над Його жертвою, яка є прикладом для нашого повсякденного служіння та життя.

Опісля вірні взяли участь у Божественній Літургії, яку в співслужінні численно зібраних душпастирів очолив голова Молодіжної комісії о. Михайло Віхоть.

В часі проповіді о. Михайло привітав усіх присутніх, розповідаючи про блаженного Симеона Лукача, який зібрав усіх у місці своєї святості:

«Сьогодні нас зібрав Господь і блаженний свщмч. Симеон Лукач, адже ми спогадуємо його 59-ий день народження для неба. Ми багато знаємо про життя тих, кого хотіли б наслідувати. Запитаймо себе, чи може стати нашим кумиром хтось зі святих? Ви, мабуть, думаєте, що вони мали окрему особливу силу? Але ні, це нормальні звичайні люди. Якщо він зумів, чому я не можу? У слові Божому читаємо, що воля Божа – святість Ваша. А святість Симеона зародилась ще у сім’ї, адже змалечку йому прищеплювали любов до Бога. Коли ми знаємо, чиї ми, світ не зможе мати такого впливу на нас. Хоч він і буде хотіти забрати серце людини, вона все одно обере Господа».

Далі проповідник роздумував над чеснотами, які ми могли б запозичити у святих:
«Стає доброю традицією збиратися тут на молодіжній прощі. А що визначає молодість? Людина, серце якої живе з Богом, не старіє. Ми маємо право бути на молодіжній прощі, навіть якщо нам 65, 73 чи 86. Головне – наш намір у молитві. Чеснота мудрості, якою володів Симеон, так необхідна нам сьогодні, щоб завжди вміти визнати, що ми – Христові. Нас ніхто не увʼязнить за наше християнство, як колись ув’язнювали та допитували блаженного Лукача, але нам все одно іноді бракує відваги вільно говорити про це. Бо світ все більше голосить, що духовність залишається в минулому, але наш Бог – сучасний незалежно від століття».

Після найважливішої для християн молитви літургії відбувся молебень до блаженного Симеона, під час якого священники благословляли усіх присутніх мощами та уділили повний відпуст.

Продовжився вечір особливою молитвою Тезе, якою молодь у всьому світі прославляє Господа за Його присутність та любов. Під музичний супровід івано-франківського хору «Осанна» молодь продовжила молитовний вечір біля ватри. Лунали пісні прослави, звучала благодатна тиша та спільні прохання до Бога.

На завершення організатори подякували кожному паломнику за спільну участь у молодіжному вечорі з Богом у відпустовому центрі.

«Ми тішимось, що сьогодні змогли усі разом насолодитися Божою присутністю, принести Йому нашу подяку та прохання, повертаючись додому переміненими – з миром і Його благодаттю. А блаженний Симеон Лукач знову чекатиме Вас тут», – висловив подяку о. Володимир Лукашевський, душпастир Відпустового центру.

Пригадуємо, що 29 серпня Відпустовий центр запрошує прочан на нічні чування, які очолить Владика Венедикт Алексійчук, що душпастирює в Чиказькій Єпархії у США.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ