Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Після Літургії Патріарх поспілкувався з молоддю. «Як нам бракує живих зустрічей, щоб побути разом. Ніщо не замінить особистого живого спілкування, — підкреслив Блаженніший Святослав. — Хочу подякувати вам за те, що гуртуєтеся у спільноти — при ваших парафіях, у ваших містах і селах, що не сидите за закритими дверима по хатах, що виходите зі своєї приватної шкаралупи, щоб побачити іншу людину. Повірте, для сучасної людини робити це щораз, то тяжче. Дякую, що творите спільноти, щоб бути разом, разом радіти і сумувати».
«Коли збираємося разом, щоб підтримати одне одного, це дає нам можливість бути стійкими. Коли ми разом, ми маємо внутрішній імунітет проти страшних обставин: так, вакциною проти психічних травм війни є вміння переживати їх разом і переживати з Богом, у молитві. Тому коли ви разом і молитеся — ви маєте таку духовну вакцину, що ніщо не зможе вас залякати, ви тоді непереможні», — сказав архиєрей.
Глава УГКЦ підкреслив важливість таких спільнот, як УМХ, і для Церкви, і для всього суспільства: «Спільнота „Українська молодь — Христові“ потрібна, найперше, вам, бо робить вас сильнішими і здатними переживати тяжкі обставини. „Українська молодь — Христові“ потрібна нашій Церкві, щоб Церква могла пригортати і зігрівати тих, кому сьогодні самотньо і боляче, хто не знає, як жити завтра. „Українська молодь — Христові“ потрібна українському народові, який сьогодні шукає рятівного кола, щоб вистояти у таких непростих обставинах».
«Бути разом — бути спільнотою Церкви, де точно є присутній Ісус Христос, — це щось унікальне, — зауважив Предстоятель. — Якщо ми будемо так жити і боротися, ми обов’язково переможемо. Тому я абсолютно переконаний: українська християнська спільнота „Українська молодь — Христові“ є дана Богом нашому народові і вам зараз як ключ до перемоги і виживання. Тому не занедбуйте це, цінуйте це, дружіть, любіть і підтримуйте одне одного. Вітаю спільноту із 90-річчям і запрошую: „Давайте будемо разом і будемо з Христом“».
Також Глава УГКЦ розповів зібранню про свою візію розвитку УМХ у найближчому часі і на майбутнє. Найперше, чого бажав би Блаженніший Святослав, — щоб осередки УМХ були в кожній парафії, щоб молодь мала свій простір, свій духовний дім. Друге побажання — щоб ці парафіяльні спільноти не замикалися на собі, а зустрічалися, спілкувалися і таким чином творили ширший спільний простір міста, села, деканату, єпархії.
«УМХ унікальна тим, що до неї можуть належати всі, незалежно від віку: чи ти студент, чи учень, чи робітник, чи солдат, чи професор — ти можеш творити спільноту УМХ, — підкреслив Блаженніший Святослав. — Тому збирайтеся, творіть ці ширші спільноти».
«І третє: сьогодні Церква подарувала спільноті „Українська молодь — Христові“ окремий статут Патріаршого рівня. Що це означає? Що тепер для вас відкривається можливість мати живий контакт з вашими ровесниками у різних країнах світу, де є наша Церква. Серед вас точно є дівчата і хлопці, які розмовляють англійською, німецькою, іспанською. Будьте певні, що дівчата і хлопці в Канаді, в Америці, у Франції чи Аргентині, які, можливо, не знають української мови, хочуть із вами спілкуватися. І ви можете переступити через межі кордонів держав, через мовні бар’єри, і творити глобальну єдність нашої Церкви. Бо ви тепер — Патріарша структура, яка об’єднує молодих людей з цілого світу. Мені б дуже хотілося, щоб ця ініціатива не обмежувалася тільки Україною. Є так багато ваших ровесників, які чекають на можливість із вами познайомитися і потоваришувати. Творімо спільний молодіжний простір нашої Церкви в різних частинах земної кулі», — закликав Предстоятель.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ