Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії продовжує знайомити учнів з принципами енергозбереження

У п’ятницю, 16 червня, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії о. Михайло Дзуль відвідав літній мовний табір для дітей та підлітків.

Окрім вивчення іноземних мов, під час цього табору діти вчаться новому та поглиблюють свої знання з багатьох галузей.

У рамках візиту душпастиря-еколога таборовики мали змогу ознайомитися з ключовими принципами енергозбереження на основі презентації «Абетки енергоефективності», а також отримали можливість розглянути вміст «Валізи енергоефективності». Опісля чого вони на практиці перевірили ефективність і принципи роботи різноманітних вимірювальних приладів та технічних засобів, застосування яких сприяє економії природних ресурсів та чистоті довкілля.

Звертаючись до дітей священник зазначив, що на сьогодні енергозбереження є однією з ключових стратегій у боротьбі зі зміною клімату та збереженні Богом даних ресурсів нашої планети, які не є безмежними. З його слів, особливо гостро постало питання енергозбереження в Україні після повномасштабного вторгнення росії та прицільного знищення української енергосистеми.

«Ворог, окрім постійних атак, намагається ще й шантажувати і лякати нас енергетичною кризою, і саме тому кожен громадянин України має обов’язок відповідально і ощадливо використовувати енергію, щоб допомогти державі впоратися з цим викликом»,  —  наголосив о. Михайло.

Діти, присутні на заході, мали змогу експериментально перевірити принципи роботи пірометра, аератора, міні-вітрячка, портативного зарядного пристрою для ґаджетів, приладу для вимірювання електромагнітного поля, а також поставити запитання екореференту чи додати власний коментар.

В такий невимушений спосіб, у часі літніх канікул, Бюро УГКЦ з питань екології докладає зусиль для популяризації енергоефективних практик серед дітей та молоді, адже вони є найбільш вмотивованою аудиторією, яка може впливати і на доросле населення. Заходи, спрямовані на підвищення обізнаності та навичок щодо енергозбереження та енергоефективності, які проводяться влітку шляхом організації екоднів, тренінгів та майстер-класів заплановані по всій Україні за безпосередньої участі Міжєпархіальної мережі екореферентів церковної екоінституції.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

за матеріалами Бюро УГКЦ з питань екології