Архієрейською Божественною Літургією розпочалась проща Калуської громади до Гошівської чудотворної ікони Матері Божої

«Перемістившись душею і тілом до Неба, Пречиста Діва не забуває про нас. Вона безнастанно випрошує ласки і благословення для цілого людського роду». Про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у суботу, 7 вересня, під час Архієрейської Божественної Літургії, якою ознаменували початок прощі Калуської територіальної громади до Гошівської чудотворної ікони Матері Божої.

Як зазначає видання «Інформатор», напередодні, 6 вересня, ікону привезли до храму святого Архистратига Михаїла, що у м. Калуш. Там вона перебуватиме три дні, опісля чого Гошівську Богородицю передадуть у с. Боднарів, а ще через три дні — у Голинь. Відтак ікона повернеться на Ясну гору в Гошівський монастир.

Щоб поблагословити прощу та спільно з калушанами молитися біля ікони, до храму завітав Владика Володимир Війтишин. На церковному подвір’ї Митрополита зустріла молодь, чисельно зібрана парафіяльна громада та духовенство.

Спершу учасники чоловічої братерської організації «Лицарі Колумба» занесли до храму хоругву із зображенням Гошівської Божої Матері. Її освятили у 2021 році, відтоді кожного року відбувається проща калушан до Гошівської ікони.

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, у часі якої Митрополиту Володимиру співслужили о. Іван Бігун, парох храму, о. Степан Скібіцький, протопресвітер Калуський, о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський, о. Ігор Гаврилів, в.о. протопресвітера Боднарівського, а також сотрудники святині та чисельно зібрані священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Звертаючись до вірних у часі проповіді, Владика Володимир роздумував над трьома основними аспектами святості Пресвятої Богородиці, зауважуючи, що наша Церква з глибоким благоговінням шанує  Діву Марію, звеличену Богом за ангельську чистоту і глибоку покору:

Найперше Богоматеринство

«Церква звертає нашу увагу на три важливі прикмети Богоматері: найперше — це Богоматеринство, найважливіша благодать Пречистої Діви Марії, що робить її “Чеснішою від херувимів і незрівнянно славнішою від серафимів”. У нашій церковній традиції називаємо Її Мати Божа, Богородиця! Та, Яка породила Бога! Це ім’я ми вживаємо і в богослужіннях, і в особистій молитві. Ще перед народженням від Неї Сина Божого, під натхненням Святого Духа Єлизавета назвала Її: “Матір Господа мого”. Марія живе у серцях народу, який, усвідомлюючи Її велику місію, не перестає звертатися до Неї у молитвах, благаючи заступництва і допомоги».

Та, що є Пресвятою

«Друга прикмета Богоматері — це Її особиста святість. Наші богослужіння величають Її як “Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну і Пренепорочну Приснодіву”. Завдяки молитві Марії Господь споглянув на Неї, і Вона стала Богородицею. А ще, завдячуючи молитві, Вона також стала святою. І не просто святою, а зразком святості для всіх людей. Тих, хто своїм життям наблизився до Бога, Церква називає святими, а Марію вона називає Пресвятою, тобто найбільшою святою», — наголосив Архієпископ.

Мати, що молить Господа за нас

«Третій аспект — це особливе заступництво Божої Матері за нас, грішних. Її постійна опіка, неустанна поміч і покров. Перемістившись душею і тілом до Неба, Пречиста Діва не забуває про нас. Вона безнастанно випрошує ласки і благословення для цілого людського роду. Ця третя риса особи Богоматері, тобто її заступництво, стала, мабуть, однією з основних причин безмежної любові до Неї християн усього світу», — мовив Митрополит.

А відтак додав: «Через Пресвяту Діву Марію людині знову відкрилася глибина любові Божої. Відкрилася дорога в Небо, спілкування з небожителями, зі святими й ангелами. Стало можливим для людини все, що благословив Господь, приготував і дарував людині для її користі та спасіння».

Також у часі богослужіння, опісля заамвонної молитви, Владика Володимир виголосив акт посвяти Калуської територіальної громади під Покров Пресвятої Богородиці.

Опісля Літургії Єпископ закликав вірних невтомно молитися за українських Захисників і Захисниць, які щодня ризикують своїм життям заради незалежності нашої Батьківщини.

Насамкінець Митрополит уділив усім присутнім архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ