Апостольський Нунцій в Україні та Апостольський екзарх УГКЦ у Німеччині та країнах Скандинавії відвідали Клініку святого Луки

15 лютого до нового корпусу лікувально-діагностичного центру Святого Луки завітав Апостольський Нунцій в Україні – Архієпископ Вісвальдас Кульбокас та апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії Владика Богдан Дзюрах.

Ознайомив єпископів із кожним з 7 поверхів «Клініки святого Луки» Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно із єпископом-помічником Миколою Семенишиним та віцеекономом Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Віталієм Максимівим, який курував проєктом створення даного медичного корпусу.

Отець Віталій розповів, що перший корпус клініки був створений у 2013 році. Він розташовувався на площі лише 350 кв. м, і мав на меті забезпечити повне медичне обстеження для духовенства, семінаристів, монахів та монахинь. Але, попри те, лікувально-діагностичний центр залишався відкритим і для світських осіб.

Віцееконом Архієпархії розповів про те, що платоспроможні особи платили за медичні послуги, а соціально-вразливі верстви населення мали можливість обстежуватись тут пільгово та безкоштовно шляхом рефінансування від надходжень платоспроможних пацієнтів.

Зважаючи на попит, приміщення «Клініки святого Луки» ставало надто тісним для того, аби повністю реалізувати мету якісного медичного забезпечення. Тому і розпочали будівництво лікарні, яка наразі містить площу близько 4900 кв. м., на яких розташовано Поліклінічне відділення, Лабораторію, Радіологічне відділення, Операційне відділення та Стаціонар.

З початку повномасштабної війни «Клініка святого Луки» завдяки старанням Архієпископа та Митрополита Володимира Війтишина отримала грантову допомогу від Католицьких Церков та благодійних організацій Заходу на пільгові медичні послуги для соціально-вразливих верств населення, що дозволило значно збільшити кількість таких послуг та кількість пацієнтів.

Отець Віталій розповів, що у 2022 році був двомісячний період, коли послуги надавали абсолютно безкоштовно не тільки для переселенців, а й для місцевих жителів. Також був період, коли пацієнти мали 70% знижки від ціни медичних послуг.

Архієпископ Вісвальдас Кульбокас щиро подякував всім, хто був причетний до створення та обладнання медичного корпусу.

А на завершення свого візиту делегація Єпископів відвідала навчальний корпус Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. Вони завітали в аудиторії, де навчаються майбутні священники та богослови, а також відвідали бібліотеку навчального закладу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ