В Івано-Франківську молитовно вшанували жертв політичних репресій

Щороку у третю неділю травня Україна вшановує пам’ять мільйонів українців — жертв політичних репресій. У 2025 році відзначення цього дня припало на неділю, 18 травня. З цієї нагоди у Меморіальному сквері, що у м. Івано-Франківськ, відбулося поминальне моління за жертвами політичних репресій.

На захід зібралося духовенство, представники влади, а також небайдужі мешканці й гості міста.

Розпочався захід виконанням Державного Гімну України. Відтак священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, а також духовенство ПЦУ відслужили панахиду за полеглими. У скорботній молитві присутні згадали усіх, хто став безвинною жертвою політичних переслідувань, депортацій, розстрілів та каторжних робіт.

Відтак до присутніх звернувся о. Орест Путько, який наголосив на особливій єдності українського народу попри всі випробування: «Попри всі ті випробування, які випали на долю нашого народу, сьогодні ми, як ніколи, єдині. Немає більше поділу на Західну чи Східну Україну. Є наш спільний Захід і Схід, наш спільний Північ і Південь. І наша Україна — єдина у своїй скорботі, єдина у своїй боротьбі за правду та справедливість».

Душпастир не лише наголосив на сучасній єдності українського народу, але й підкреслив глибокий історичний контекст боротьби за незалежність. Він зазначив, що протягом усієї історії України не було такого періоду, коли б наш народ не відстоював свою волю та суверенітет, а також провів паралель між минулими випробуваннями та сьогоденною війною, зауваживши, що ця боротьба загартовує націю «подібно до того, як залізо загартовується вогнем і стає сталлю».

З особливою шаною священнослужитель згадав всіх громадян України, які мужньо борються за незалежність держави, зокрема кримських татар, адже 18 травня — це також День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Отець Орест підкреслив, що попри складні випробування, які посилає Господь, Він любить українців і залишається поруч у важкі часи, даючи силу та мудрість. Насамкінець душпастир закликав усіх єднатися у розумінні спільної історії, боротьби та віри, висловивши сподівання, що пам’ять про невинних жертв політичних репресій буде вічним нагадуванням про цінність свободи, гідності та єдності.

Згодом відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку, встановленого у Меморіальному сквері. Завершилося віче виконанням Державного Гімну України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ