На захід прибуло чимало запрошених гостей: священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, ієромонахи Чину святого Василія Великого, відомі українські художники, митці та мистецтвознавці Прикарпаття, жертводавці, працівники бібліотеки, знайомі та земляки священника, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, а також мешканці області.
Презентація розпочалася із молитви, яку провів о. Михайло Віхоть, адміністратор парафії Зіслання Святого Духа, Центрального протопресвітеріату м. Івано-Франківськ.
Відтак ведуча заходу п. Христина Кобильчук запросила до слова автора нової книги о. Ореста Смицнюка, який розповів про особливості своїх історичних досліджень сакрального мистецтва стародавніх храмів Косівщини. Зокрема душпастир поділився тим, як він здійснював опис інтер’єрів, ікон, іконостасів та прилеглих територій церков.
«Чому мене так захоплює дослідження сакрального мистецтва? Коли заходимо у храм, часто звертаємо увагу на унікальні царські ворота іконостасу, на підкупольний простір святині. Коли ми дивимося у вікна храму, то бачимо природне світло, проте тоді, коли споглядаємо на лики святих в іконах, нас наче опромінює те надприродне світло», — поділився автор.
Також слово мали відомі митці, художники та мистецтвознавці, які сприяли виданню книги й допомагали душпастирю підготувати до друку другий том.
Завершився захід у форматі питання-відповідь, де священнослужитель у доступний спосіб ділився досвідом своїх історичних досліджень, які відобразилися у другому томі книги про сакральні перлини Гуцульщини.
«У найбільш мальовничому куточку нашого краю, на Гуцульщині, зародилася самобутня гуцульська архітектурна школа, яка не має аналогів як в Україні, так і поза її межами. Автор книги подає відомості про населені пункти Косівщини та пропонує читачеві професійно впорядковані описи церков, їх інтер’єрів, а також прилеглих до храмів територій та додаткових будівель. Ці дослідження допоможуть і в даний час, і в майбутньому кожному бажаючому ознайомитися з сакральним мистецтвом регіону та послужити багатьом наступним поколінням», — такі слова анотації записані на перших сторінках книги.
Рецензентом книги стала Олеся Семчишин-Гузнер, кандидатка мистецтвознавства, старша наукова працівниця Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
Довідка:
Отець Орест Смицнюк — сотрудник парафії святого Миколая с. Ямниця, Єзупільського протопресвітеріату, який вже майже 12 років займається дослідницькою роботою у галузі сакрального мистецтва. Священнослужитель досліджує гуцульський розпис, архітектуру, інтер’єр та екстер’єр давніх храмів Гуцульщини. Упродовж 9-ти останніх років душпастир видав 5 книг, останньою з яких є другий том про сакральні перлини Гуцульщини, а передостання — «Перлини сакральної архітектури Гуцульщини. I том. Яремчанщина».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ