Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, після спільної молитви Предстоятель мав нагоду поспілкуватися з парафіянами та розповісти про актуальну ситуацію в Україні, де народ незламно тримає віру і бореться за справедливий мир.
Блаженніший Святослав поділився, що їдучи до Німеччини, він хотів зустрітися з українською громадою: «Це особливий, Богом даний момент — бути разом».
«Я приїхав сюди для того, щоб поділитися надією, яку має Україна», — зазначив Патріарх.
Блаженніший Святослав також акцентував на меті свого візиту до Німеччини, вказавши, що важливо підняти питання України на порядок денний не лише для державної влади Німеччини, але й для Католицької Церкви Німеччини та громадянського суспільства. Зокрема, поділився враженнями від зустрічі з Архієпископом Берліна Гайнером Кохом, що відбулась напередодні.
У своєму слові Отець і Глава УГКЦ висловив подяку за активну громадянську позицію, волонтерську діяльність парафії УГКЦ у Берліні, а також її внесок у перемогу України. Особливу увагу Блаженніший Святослав приділив благодійним акціям та заходам, які постійно організовуються на парафії для допомоги не лише українським військовим, але й усім постраждалим від війни.
«Ви є однією з найбільш активних парафій. Від імені усіх тих, хто отримав допомогу від вас в Україні, я хочу сьогодні подякувати, — сказав Архієрей і додав: — Я дякую вам за те, що у всіх ваших акціях ніколи не забракло синьо-жовтого прапора».
На завершення, Глава Церкви закликав парафіян пам’ятати та любити свою культуру, не асимілюватися і зберігати найбільший скарб України — віру: «Любіть своє, шануйте свою багату культуру, і головне прошу вас — зберегти найбільший скарб нашої країни. Тим скарбом є віра», — звернувся Блаженніший Святослав до української громади у Берліні, уділивши їй архиєрейське благословення.
Нагадуємо, 9 вересня 2024 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав розпочав робочий візит до столиці Німеччини — Берліна. Візит триватиме до 11 вересня.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ