Паломники здійснили поїздку за маршрутом Бучач–Рукомиш–Язлівець.
Розпочалося все з Божественної Літургії у Бучацькому монастирі отців василіян. Відслужив її викладач факультету о. Ігор Клюба, випускник колегіуму свщмч. Йосафата.
Опісля о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, розповів історію Бучача, монастиря та колегіуму. Продовжилася розповідь екскурсією містом, яку провела п. Лариса Легка, директорка краєзнавчого музею.
«Відкриттям для більшості студентів було те, що Бучач можна вважати містом Йогана Георга Пінзеля, який прибув на запрошення Бернарда Меретина для виконання робіт на замовлення Миколи Василя Потоцького. Міська Ратуша, костел Успіння Матері Божої, церква Покрови Пресвятої Богородиці – кожна з цих будівель відома роботами Пінзеля», – розповідають організатори.
Зі слів п. Галини Гришко, голови Комісії у справах освіти та виховання Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, ще більшим відкриттям стало село Рукомиш, відоме печерним монастирем ХІІІ ст., храмом св. Онуфрія і, звісно, постаментом святого Онуфрія, автором якого вважають Йогана Пінзеля.
Згодом дорога повела студентів до маленького села Язловець. Тут у ХІХ ст. сестра Марцеліна Даровська заснувала Згромадження Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, щоб працювати над відродженням сім’ї, відповідно виховуючи для цього дівчат. Сестри також закладали початкові школи для сільських дітей, в яких навчалися діти всіх віросповідань. У 1996 році св. Папа Іван Павло ІІ проголосив Марцеліну Даровську блаженною. Сестра відома своєю педагогічною системою «виховання любов’ю».
Насамкінець про монастир, його історію та діяльність сестер Згромадження гостям з Івано-Франківська розповіла сестра Юлія.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ