У Чернівцях відбулась перша Митрополича проща до Чудотворної ікони Матері Божої «Надія безнадійних»

У суботу, 18 травня, у Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, що у м. Чернівці, відбулась перша Митрополича проща до Чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійних». З цієї нагоди урочисті моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Про це повідомляють на офіційному сайті Чернівецької Єпархії УГКЦ.

Три роки тому Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук звершив Чин коронації чудотворної ікони, і відтепер, на честь цієї знакової події, у третю суботу травня встановлено щорічну Митрополичу прощу до чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійних».

Розпочалась проща Акафістом до Богородиці. Відтак прочани урочисто зустріли владик і духовенство Івано-Франківської Митрополії УГКЦ.

Відтак Архієрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Володимир Війтишин у співслужінні Владики Йосафата Мощича, Єпарха Чернівецького, Владики Василія Івасюка, Єпарха Коломийського, Владики Петра Голінея, Єпископа-помічника Коломийської Єпархії, а також духовенства Митрополії.

У своїй проповіді Митрополит Володимир звернув увагу на постать Божої Матері.

«Ми, єпископи, священники, богопосвячені особи, молодь й вірні, сьогодні зібралися на Митрополичу прощу до Чудотворної ікони Чернівецької Богородиці „Надія безнадійних“, перед якою молимось у потребі при складних життєвих обставинах, просячи благословення і потомства для своїх родин. Свята Церква з глибоким благоговінням шанує Пресвяту Діву Марію, звеличену Богом за ангельську чистоту, глибоку покору й найбільшу святість. У небесній славі, де Божественне світло передається від одного ангельського чину до іншого, Пречиста Богородиця займає найближче до Престолу Божого місце».

Також Архієпископ висвітлив найважливіші прикмети Богородиці.

«Церква звертає нашу увагу на три важливі прикмети Богоматері. Найперше — це Богоматеринство, найважливіша благодать Пречистої Діви Марії, що робить Її „Чеснішою від Херувимів і незрівнянно славнішою від Серафимів“. У нашій церковній традиції називаємо Мати Божа, Богородиця, Та, котра породила Бога в тілі! Це імʼя ми вживаємо і в богослужіннях, і в особистій молитві. Ще перед народженням від Неї Сина Божого під натхненням Святого Духа Єлизавета назвала її: „Матір Господа мого“. Євангельська віра в те, що Марія породила в тілі Бога, міцно живе у серцях народу Божого, який, усвідомлюючи Її велику місію, не перестає звертатися до Неї у молитвах, благаючи заступництва і допомоги», — мовив Архієрей.

За словами Владики Володимира, друга прикмета Богоматері — це Її особиста святість, наші богослужіння величають Її як «Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну і Пренепорочну Приснодіву».

Як мовив проповідник, завдяки молитві Марії, Господь споглянув на Неї, і Вона стала Богородицею, а ще завдячуючи молитві, Вона також стала святою, і не просто святою, а зразком святості для всіх людей. Тих, хто своїм життям наблизився до Бога, Церква називає святими, а Марію вона називає Пресвятою, тобто найбільшою святою.

«І третя — це особливе заступництво Божої Матері за нас, грішних, Її постійна опіка і Неустанна Поміч, а також Покров. Перемістившись з душею і тілом до неба, Пречиста Діва не забуває про нас. Вона безнастанно випрошує ласки і благословення для цілого людського роду. Ця третя риса особи Богоматері, тобто Її заступництво, стала, мабуть, однією з основних причин безмежної любові до Неї християн усього світу», — додав Архієрей.

«Молімось до Бога й до Пресвятої Богородиці за нашу Батьківщину Україну, особливо в цей час жорстокої війни за наших Воїнів, батьків і матерів, синів і дочок, братів і сестер, тих, хто бореться і здобуває волю і незалежність України, віддаючи своє життя нa жертовник Батьківщини. Бог і Україна — це клич сьогоднішнього часу до всіх нас. Боже, благослови Україну, українське військо, що захищає нашу Батьківщину, перемогою, і даруй нам, Твоїм дітям, Твій благословенний, справжній, справедливий мир. Пресвятая Богородице, спаси нас», — закликав Митрополит Володимир.

Після Літургії духовенство з прочанами помолилися молебень до Богородиці перед Її чудотворною іконою, випрошуючи благодаті для нашої України, а передовсім для Захисників. Відтак прочани отримали повний відпуст, а опісля мали змогу приступити до ікони й до мирування.

Згодом Владика Йосафат Мощич подякував єпископам й душпастирям, які зі своїми вірними приїхали у Чернівці вшанувати Богородицю, прославлену в Чудотворній іконі «Надія безнадійних», а також у спільній молитві випрошувати заступництва і справедливого миру для нашої багатостраждальної України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ