У цей день Україна оговтувалася після вчорашнього масованого ракетного удару, який ворог завдав, зокрема, по енергетичній інфраструктурі. Воєнна статистика свідчить, що було випущено близько 60 ракет по містах і селах нашої Батьківщини, що спричинило в багатьох областях України впровадження екстреного відключення електричної енергії. На всій лінії фронту далі йдуть тяжкі бої, але, зокрема, на Луганщині українська армія крок за кроком звільняє наші міста і села.
Блаженніший Святослав продовжив роздуми над значенням сім’ї, її цінностями та їхнім втіленням у житті. Для цього, на його переконання, найперше ми повинні свідчити свою віру і втілювати ті принципи, засади, у які віримо. Важливо свідчити особистим життям Євангеліє сім’ї, як сьогодні про це каже Папа Франциск.
«Насамперед хочу нині подякувати всім, хто втілює сімейні, родинні цінності в житті своєї сім’ї та родини. Дякую також тим нашим родинам, які об’єднуються в прородинні рухи, бо дуже важливо творити спільноту однодумців, що ісповідують ту саму віру, живуть тими самими життєвими принципами та цінностями», — висловив слова вдячності Патріарх.
Предстоятель подякував прородинним активістам, учасникам руху «За життя», усім тим, хто ділиться досвідом щасливого, зрілого сімейного життя з іншими. І додав: «Нехай Господь Бог благословить і підтримає вас! Дякую вам за те, що ви особистим прикладом свідчите Христове Євангеліє в сучасному світі. Ми бачимо, що щаслива, сильна родина справді має апостольський вимір».
Відтак Блаженніший Святослав зазначив, що 1 листопада УГКЦ святкує пам’ять блаженного священномученика Теодора Ромжі, єпископа Мукачівського. «Ми сьогодні єднаємося з нашими братами і сестрами в українському Закарпатті, відчуваючи, що ми є однією Церквою, Христовою спільнотою, яка мала спільну історію переслідування в Радянському Союзі», — підкреслив він.
Окремо Патріарх наголосив, що сьогодні ми також спогадуємо відхід у вічність великого учителя, провідника Церкви і народу України, праведного митрополита Андрея Шептицького.
Насамкінець Отець і Глава УГКЦ закликав весь український народ та всіх синів і дочок нашої Церкви до молитви і пригадав, що кожного дня о 20-й годині за київським часом ми молимося за Україну, за наш багатостраждальний народ, за перемогу у війні.
Синод єпископів визначив на кожен день певне намірення для цієї молитви за Україну. Понеділок — за владу: Президента, Прем’єр-міністра, Уряд, Верховну Раду України та інші органи державної влади; у вівторок — за наших ворогів; у середу — за Збройні сили України; у четвер — за правоохоронні органи, поліцію, нацгвардію; у п’ятницю — за тих, що постраждали від війни, що перебувають на окупованих територіях, за переселенців, біженців, поранених, тобто тих, кому війна зламала життя; у суботу — за покійних, за тих, що загинули на полях боротьби за свободу незалежної України; у неділю — за цілісність, неподільність, соборність нашої Батьківщини, за нашу спільну перемогу над ворогом.