Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ.
Блаженніший Святослав наголосив, що в цей день Бог сходить на землю, але й людина восходить на небеса. У проповіді він запросив вірних заглибитися у зміст Різдва Христового. Євангеліє розповідає нам про прихід волхвів, мудреців зі сходу. Коли Христос народився, каже Матей, прийшли мудреці зі сходу, ведені зорею, шукаючи народженого царя. Але що означає дивний процесійний хід мудреців з центру тогочасної цивілізації до бідного забутого Вифлеєму? Що означає принесення дарів — ладану, золота і мира новонародженому Дитяті? Якщо заглибимося у книги Святого Писання, то побачимо, що в дитятку Ісусі зустрічається минуле, сучасне і майбутнє.
Проповідник зазначив, що Царство Давида завжди було задвірками великих імперій. Звідти, звідки сьогодні прийшли мудреці, завжди приходили загарбники і завойовники. А в день Різдва Христового звідти приходять мудреці, щоби впасти ниць і поклонитися цареві, який народився. І приносять символічні дари, визнаючи у Ньому царя і Бога. Убога стаєнка, вертеп стає центром усього видимого і невидимого світу. «Бо там є центр, де Бог перебуває», — підкреслив Глава УГКЦ.
Тому то сьогодні, дивлячись на це дивне поклоніння волхвів, на ці символічні дари, дивлячись на цю мудрість людську, яка відкриває світло знання справжньої істини у світлі божественного одкровення, Церква співає: «Сьогодні прийшла надія народів, щоб визволити нас від неволі ворожої». Обличчя Дитятка, в якому зустрічається минуле, сучасне і майбутнє.
«Сьогодні, хто чує слово Україна у Європі і у світі, бачить українську матір і українську дитину, — сказав Предстоятель. — Сьогодні мільйони українських дітей і матерів силою обставин опинилися поза межами своєї Батьківщини. Але як цікаво, у Священному Писанні символом і знаком надії є народження дитини… В усіх часах усі народи, особливо коли є важко, очікують знаку якоїсь утіхи, знаку, символу надії, знаку, що ми не є покинуті, забуті, знаку, що навіть серед найболючішої хвилі нашого страждання Бог є з нами. І ось такий знак колись дав пророк Ісая цареві Ахазові, який боявся північного завойовника. Сьогодні в обличчі маленької дитини Україні Господь Бог у Різдві Христовому дає знак надії».
Архиєрей зазначив, що в обличчі української дитини Господь Бог сьогодні посилає слово надії на майбутнє світу.
Блаженніший Святослав із серця Української Греко-Католицької Церкви Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві привітав із Різдвом Христовим світову українську громаду. «Нарешті ми святкуємо Різдво разом! Нарешті ми долаємо різні календарні спори минулого!» — сказав Глава УГКЦ. Відтак скерував різдвяні вітання до всіх єпархій УГКЦ по цілому світу — в австралійському Мельбурні, в аргентинському Буенос-Айресі, у бразильських Куритибі і Прудентополі, у Сполучених Штатах Америки, Канаді, українському Римі, Парижі, Лондоні, Мюнхені, Перемишлі, Вроцлаві і Ольштині.
«Сьогодні звідси, з Патріаршого собору, особливо хочемо переслати різдвяні вітання до наших братів і сестер у Криму і на окупованих територіях — туди, куди ще не хочуть пустити у тій хвилині Різдво. Сьогодні особливо ми хочемо обняти наших хлопців і дівчат там, на фронті, де можливо сьогодні є найнебезпечніше місце на цілому світі», — розповів Патріарх. Він закликав виявити особливу увагу і любов до дітей, впровадити їх у таїнство християнської віри через різдвяну містерію присутності Бога між нами.
Предстоятель привітав усіх вірних з Різдвом Христовим та побажав не сидіти вдома на Різдвяні свята, а прийти із колядою до сусідів, рідних і близьких. «Нехай ця колядка, яка в найтяжчі часи була ісповіддю віри нашого віруючого народу, була часом висловом соціального протесту проти загарбників і безбожників, сьогодні стане голоснішою від голосу сирени повітряної тривоги. Нехай ця радість, яка відновлює і спасає, сьогодні заповнить наші серця. Веселих вам свят!» — побажав Блаженніший Святослав.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ