Цього дня на Прикарпаття зі всієї України з’їхалися священнослужителі, відповідальні за екологічне служіння при різних єпархіях та екзархатах Української Греко-Католицької Церкви.
Розпочався захід зі спільної молитви. Спершу із привітальним словом до учасників заходу звернувся д-р Володимир Шеремета, який розповів про порядок проведення спільної конференції.
Відтак до присутніх звернувся о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії, який представив душпастирям представників департаменту та розповів про їхню щоденну працю в пресслужбі Архієпархії, в газеті і видавництві «Нова Зоря», а також на радіо «Дзвони», що лунає на хвилі 105,8 FM.
«”Ідіть, і навчіть всі народи”, — таке тихе і миле запрошення лунає сьогодні не лише до кожного священника, але й до кожного референта Бюро УГКЦ з питань екології. Сьогодні Христос кожному з нас каже: «Не бійся», ставлячи у приклад апостола Петра. Зі звичайної людської точки зору, які шанси міг мати простий юдейський рибалка, перед яким стоїть завдання проповіді в столиці тодішньої найбільшої світової імперії? Його шанси виглядають нульовими… Адже він навіть не володів латинською мовою, якою розмовляв тодішній римський світ. А втім, його проповідь розійшлася по всьому світу, “неможливе людям — можливе для Бога” (Лука 18:27). Тому підкріплені, упованням і надією на Бога, сьогодні ми, роздумуючи, як краще розвинути нашу екологічну проповідь завдяки засобам суспільної комунікації, промовляємо разом з пророком Самуїлом: «Говори, Господи, Твій слуга слухає і готовий бути Твоїм Словом, щоб творити щось нове», — зазначив о. Іван.
Опісля цього о. Іван запропонував референтам провести інтерактив, який дозволив ближче познайомитися, а відтак коротко поділився такими темами, як PR та процеси комунікації, як правильно подавати інформацію та писати прес-релізи.
Наступною спікеркою стала Христина Гаманюк, журналістка Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, яка розповіла отцям-екологам про те, як налагодити співпрацю із журналістами, запропонувала ідеї, як створити команду з екоактивної молоді, а також розповіла про те, як не боятися мікрофону й камери та впевнено почуватися перед ними.
«Будьмо відкритими до всього навколишнього світу. Творімо й поширюймо добро, закликаючи людей працювати разом з нами для українського воїнства, народу та всієї нашої держави, зокрема», — закликала Христина.
Згодом, про роль соціальних мереж у формуванні іміджу Церкви та її структур розповіла інша медійниця — Марія Іванців. Зокрема, говорили про стратегію розвитку соціальних мереж, шляхи досягнення мети, розуміння цільової авдиторії та важливість командної праці:
«Про віру можна багато говорити й переконувати в реальному житті, а в соцмережах варто висвітлювати реальні справи. Наші ініціативи, соціальне служіння чи акції — мовою нашої любові мають бути чіткі дії».
Брат Володимир Бурдиляк, семінарист 3 курсу ІФДС та працівник пресслужби нашої Архієпархії, розповів про широку діяльність екологічної спільноти Івано-Франківської духовної семінарії.
«Наші семінаристи долучаються до закладення «Садів перемоги», проведення акції «Пакунок тепла» для ЗСУ, сортування пластику і макулатури та багато іншого», – зазначив бр. Володимир.
Відтак він розповів про процес висвітлення певного екологічного заходу на церковні мас-медіа для подальшого заохочення парафіян та молоді до участі в таких ініціативах, зокрема через міжперсональні зв’язки, щоб збудити у них відповідальність за навколишнє середовище. Крім того, він розповів, як семінаристів – учасників екоспільноти залучати на парафіях, щоб практично застосовувати їхні екологічні знання спільно з вірними.
Насамкінець Анастасія Гуляй розповіла референтам про формування благодійних спільнот.
Хто такі волонтери? Як працювати на довгострокові перспективи та користуватися механізмами волонтерського менеджменту? Ці та багато інших питань учасники обговорювали, опираючись на особистий досвід.
Також Анастасія порекомендувала залучати дітей та молодь до екологічної волонтерської діяльності, адже дуже важливо бути долученими до суспільно важливих процесів сьогодні. Не бракувало й експериментів — спікерка закликала поєднати сценічне мистецтво (театр) разом з висвітленням екологічних проблем.
Відтак референти Бюро УГКЦ з питань екології продовжили робоче засідання.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ