Із Главою Церкви співслужив апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах і духовенство собору. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
«Сьогодні ми чуємо слово про бенкет (Лк. 14, 16–24)… Ця притча, яку ми нині читаємо в Євангелії від святого Луки, нам говорить про Царство Небесне. Бо цим господарем, який приготував нам бенкет, є наш Господь — Творець і Спаситель, а запрошеними на цей бенкет є всі люди всіх часів і народів, усіх культур. Ми бачимо, як Лука нам малює образ Бога, який готує, запрошує, а навіть наполягає», — зазначив проповідник.
Блаженніший Святослав пояснив, чому євангелист називає бенкет великим: «Цей бенкет великий не лише кількістю запрошених, але величчю Того, хто кличе, і того, до чого закликає. Йдеться про найвище й найбільше благо, яке Господь Бог хоче розділити з людиною. Тим найвищим благом, добром є вічне Царство Небесне».
На його переконання, кожна людина повинна усвідомити, що від запрошення до вічності, яке Бог нам сьогодні відкриває, ми не можемо самоусунутися.
«Як важливо нам усім почути те запрошення і зрозуміти його велич, важливість, місце в особистому виборі життєвої дороги», — переконаний Предстоятель.
Глава Церкви скерував увагу на слова псалмопівця Давида, які ніби підсумовують глибокий зміст прочитаної притчі і є ключем до розуміння сьогодення: «О Господи, перед тобою все моє бажання, і стогін мій від тебе не скритий» (Пс. 38, 10).
«Сьогодні і цією притчею про запрошених, і словом про найглибше бажання та стогін людини ми відкриваємо собі історію очікування людства на прихід Спасителя», — ствердив Патріарх.
Глава УГКЦ нагадав, що ця неділя, яка безпосередньо впроваджує нас у таїнство Різдва Христового, називається неділею Праотців. Сьогодні, за його словами, ми спогадуємо праотців, які прагнули правди, справедливості й істини всього того, що ця вечеря, цей бенкет Царства хоче нам дати.
Проповідник пригадав Авраама, який прагнув родини, плідності, але прийняв на гостину самого Бога у трьох ангелах, який відвідав його. Авраам, за його словами, прагнув праведності та справедливості.
«Святий Августин нам каже: спитай себе, яке твоє прагнення? Кого ти, власне, прагнеш у своєму житті? Бо яким є твоє бажання, прагнення, така і твоя справжня молитва. Як важливо нам не розміняти на дрібниці те, чого прагне людське серце, Того, до кого єдиного кличе, запрошує нас голос нашої душі, нашого сумління», — додав Предстоятель УГКЦ.
«Так важливо нам, які готуємося в молитві й пості до Різдва Христового, відчути глибину прагнення і стогону всього людства, яке очікувало приходу на землю Спасителя, доєднатися до глибинної молитви та стогону праотців, які цим прагненням і молитвою рухали історією, що сповняється в Різдві Христовому», — ствердив проповідник.
Блаженніший Святослав зазначив, що цього тижня ми почули про запрошення України чи, радше, про повернення України до європейської сім’ї народів.
«Запитаймо себе: чому ми хочемо туди? Лише, щоб задовольнити наші побутові, низькі прагнення та потреби? Тоді, мабуть, ми швидко розчаруємося. Якщо прагнемо свободи, справедливості, пошани гідності людського життя, тоді обираємо добру дорогу. Але нам потрібно усвідомити, що це все ми зможемо осягнути лише тоді, коли знайдемо в собі сили відповісти на запрошення нашого Бога і Спасителя на бенкет Небесного Царства, коли будемо причасниками Його Тіла та Крові у святому Таїнстві Євхаристії і будемо великими у християнській праведності та досконалості. Бо без Бога немає миру, немає раю, немає радості, справедливості та істини», — зауважив Глава УГКЦ.
«Ми сьогодні просимо: Господи, усе наше бажання є перед Тобою, увесь стогін українського народу нині перед Тобою відкритий. Господи, прийди до нас, народися в тілі та крові нашого народу і сьогодні у святі Твого Різдва. Навчи нас, за закликом патріарха Йосифа, великого бажати! Навчи нас не розмінюватися на дрібниці, ницість, на те, що минає. Дай нам мудрості та сили ввійти в бенкет великого Твого Царства, якому не буде кінця», — попросив у Бога для українців Блаженніший Святослав.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ