Про це повідомляють на фейсбук-сторінці відпустового місця.
Єднаючись у молитві за провідників, служителів та вірних Архієпархії, цього дня згідно з Декретом Апостольської Столиці численно зібрані прочани змогли отримати повний відпуст.
Розпочалися моління зі спільної ходи Хресним шляхом нашого Спасителя, який провадив о. Михайло Брик. Опісля в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці віряни почули першу науку від о. Тараса Кшика, ЧНІ.
Душпастир роздумував про дари, які на свій день народження отримав Ісус Христос. Як пояснив він, всі три дари від мудреців не є випадкові.
«Першим даром завжди називають золото, яке є знаком того, що він є король. Царі володіють золотом не для себе, а щоби дбати про своїх підданих. Так і було, Ісус роздавав все, що мав. Гроші мають сенс тільки тоді, коли ми можемо їх використати для допомоги іншим. Коли Чернігів впав у облогу, ми дзвонили отцям запитати, чим допомогти. А ігумен монастиря сказав, що вони мають достатньо грошей, але їду немає де придбати, бо не працює жоден магазин. Другим даром є ладан, який приносився як знак молитви. Мудреці тим самим визнали, що Він є Богом. Часом так прикро чути, що у святкових клопотаннях люди не встигають піти на Літургію. Це наче приготувати пишне свято для іменинника, але самого іменинника не запросити», – наголосив о. Тарас.
Третім даром проповідник назвав миро, яке в ті часи мало лише одне значення – ним намазували мертве тіло. «Мудреці усвідомлювали, що Месія приходить на світ, щоб померти за нас. Ісус прийшов у своєму Різдві, остаточно приймаючи свідому жертву», – пояснив о. Тарас.
Запрошений проповідник очолив Божественну Літургію у співслужінні священників Відпустового Центру о. Юрія Сидіра, о. Володимира Лукашевського, а також запрошених душпастирів: о. Михайла Брика, о. Олега Федака та о. Назара Кібеля.
У часі проповіді о. Тарас виголосив другу науку, де наголосив на небезпеці перетворити нашу молитву у буденність:
«Іноді ми не усвідомлюємо сили наших молитов, бо це стає звичною частиною нашого життя. Стараймося, щоб щоденне не перетворилося в буденність. Коли щось стає дуже частим, ми перестаємо це так цінувати. Кожен з нас має людей, які потребують нашої молитовної підтримки. Принесімо Ісусові жертву молитви не за себе, а за інших», – закликав священник.
Після Літургії о. Володимир спільно з вірними завершили молитися дев’ятницю до блаженного священномученика Симеона Лукача, яку у Відпустовому Центрі провадили у підготовці до дня відпусту.
Спільно з отцями всі вірні помолилися в наміренні Святішого Отця Франциска Папи Римського.
Наступним пунктом програми були молитви на зцілення, які прочитав о. Тарас Кшик, а священники поблагословили присутніх мощами блаженного Симеона Лукача, єлеєм та освяченою водою.
На завершення о. Юрій Сидір подякував о. Тарасу за його візит до відпустового місця та повчальні науки для ретельнішої підготовки до зустрічі з нашим Месією.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ