В Івано-Франківську розпочалася міжнародна конференція на тему «Життя і діяльність Владики Софрона Мудрого»
Сьогодні, 27 листопада, у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата розпочалася міжнародна науково-практична конференція на тему «Життя і діяльність Владики Софрона Мудрого» з нагоди 100-річчя від дня народження світлої пам’яті Єпископа Софрона Мудрого.
Урочисте відзначення розпочалося із заупокійної Архієрейської Божественної Літургії та панахиди в Архікатедральному і Митрополичому соборі м. Івано-Франківська, яку очолив Митрополит Володимир Війтишин.
ЧИТАЙТЕ ДАЛІ – Заупокійною Архієрейською Літургією розпочалося відзначення 100-літнього ювілею світлої пам’яті Владики Софрона Мудрого
На захід зібралося духовенство, викладачі та студенти Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, семінарійна спільнота, представники місцевої влади, а також запрошені гості.
Святкове відкриття конференції розпочалося із вітального слова проректора академії Івана Золотоустого п. Олега Білоуса, який зачитав звернення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до учасників конференції.
Відтак брати-семінаристи заспівали патріотичну пісню «Де ж наша слава», яку любив Владика Софрон Мудрий.
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ – Звернення Блаженнішого Святослава до учасників конференції «Життя і діяльність владики Софрона Мудрого»
Опісля Владика Володимир Війтишин у своєму вступному слові поблагословив проведення конференції та побажав плідної праці.
«Ще будучи професором у Римі, його знали всі – чи це були вірні нашої Церкви, чи представники інших конфесій. Вони завжди до нього ставилися з повагою, бо усі слухали Святу Літургію на радіо «Ватикан», під час непростого підпільного періоду. Також його шанувала тодішня українська влада за його позицію та слово. Він впроваджував екуменічну діяльність, бачачи такі непорозуміння між громадами, парафіями. Працював для того, щоб зблизити людей, віднайти порозуміння, людську приязнь, щоб не була ненависті у народі», — мовив Митрополит Володимир.
Відтак Архієпископ зазначив: «Нам потрібно всім єднатися, щоб ми були єдиними, і коли так буде, то ми будемо непереможні. Владика Софрон у це вірив, він служив для українського народу, старався з усіх сил готувати молодь, священнослужителів, навчати їх, щоб це добро і світло Божого слова нести між людей. Духовна семінарія для нього була як “alma mater”. Він багато часу приділяв для неї, адже знав, що семінарія – це майбутні священники, монахи, єпископи нашої Церкви, які будуть служити українцям».
«Бачимо його як монаха, який кожного дня молився. Найбільше ми осягнули Владику як Єпископа, люблячого батька, який міг прощати й любити. Він закликав до служіння Церкві багатьох людей. Сьогодні по всьому світі є душпастирі, яких духовним провідником та вчителем був Владика Софрон», — додав Митрополит.
«Думаю, що приклад життя і святість Владики буде довго жити з нами, на цьому ми далі будемо виховуватися і служити Богові та Україні», — завершив своє звернення Архієрей.
Згодом до присутніх звернувся ректор академії Івана Золотоустого митр. прот. Олег Каськів, який близько 20 років життя співпрацював з Владикою Софроном.
«Коли ми готувалися до конференції, ми побачили багатогранність особи Єпископа. Це і видавництво, і проповідництво, і екуменічна діяльність та інше. Владика Софрон жив за ритмом не годинника, а часослова», – мовив о. Олег.
Опісля до учасників заходу звернулася п. Тетяна Лапка, голова управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Пізніше слово передали заступнику міського голови Івано-Франківська п. Віталію Федоріву, який передав вітання від п. Руслана Марцінківа, а також закликав зберігати пам’ять Владики Софрона, і пам’ятати все, що він зробив для народу та Церкви.
Відтак до учасників заходу у режимі онлайн звернувся Владика Борис Гудзяк, Архієпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ, якого на священника висвятив саме Владика Софрон.
Опісля в режимі онлайн слово мав Владика Євген Попович, Архієпископ і Митрополит Перемисько-Варшавський УГКЦ, а згодом виступив о. Андрій Євчук, виконувач обов’язків Апостольського Нунція в Демократичній республіці Конго.
Згодом до учасників конференції звернувся Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії, який зосередив своє слово щодо аспектів формації та покликання Владики Софрона Мудрого. Владика Микола також розповів про його батьківську та милосердну любов до ближнього.
Наступним у режимі онлайн виступив о. Зоран Стоянов, голова Національного Карітасу Північної Македонії, а згодом о. Луїс Касіян, ректор Папської Української Колегії святого Йосафата.
На завершення першого дня конференції учасники переглянули фільм «Під покровом Божого провидіння» про життя і діяльність Владики Софрона Мудрого.
Пригадуємо, що міжнародна конференція триватиме упродовж чотирьох днів, з 27 по 30 листопада.
ПРОГРАМА – В Івано-Франківську відбудеться конференція «Життя і діяльність Владики Софрона Мудрого»
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ