До урочистого моління також доєдналися чисельно зібрані священнослужителі з різних єпархій УГКЦ, духовенство Івано-Франківської Архієпархії, спільнота Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата та академії Івана Золотоустого, працівники Архієпархіальних структур, сестри-монахині, вірні, мешканці міста та представники влади.
У часі подячного богослужіння Владика Микола Семенишин виголосив проповідь, у якій роздумував над чеснотою вдячності:
«Євангельська розповідь, яку ми щойно почули, не про юдеїв, самарян, не про чудо і не про прокажених. Вона насамперед про подяку, про вміння дякувати. Віра, на жаль, іноді буває без подяки. Та потрібно не лише бути віруючим, а і вдячним Богові».
За словами Єпископа-помічника, дякувати означає визнавати Божі дари й визнавати, що нам нічого не належить, а все приходить виключно з Божого милосердя. «Подяка – це своєрідне повернення Богу всього, що Він нам дає. Саме в подяці до Бога людина по-справжньому розкривається як особистість», – додав Владика Микола.
«Вміння дякувати робить людину духовно благородною. Без уміння дякувати духовного зростання навіть за наявності великої віри не буде. “Припав лицем до ніг Ісуса і почав Йому дякувати” (Лк. 17,16)», — мовив Єпископ-помічник.
Проповідник також зауважив, що у цьому реченні євангелист Лука вживає грецьке дієслово “eucharistéo ”, що буквально означає “чинити Євхаристію”, складати подяку.
Відтак Єпископ-помічник подякував Митрополиту Володимиру за батьківську опіку та турботу, якими він обдаровує кожну людину:
«Сьогодні ми зійшлися сюди до Архікатедрального собору Воскресіння Христового для того, щоб дякувати Господеві за дар життя нашого дорогого наставника, нашого духовного батька – Владики Володимира Війтишина. Дякувати Богу за нього і дякувати разом із ним».
«Нехай ця наша «eucharistéo», вдячність буде нам на духовне зростання, Митрополиту Володимиру на радість і спасіння, а Богу для більшої слави», – зазначив Владика Микола.
Опісля Літургії у храмі лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний», яку всі присутні жертвували за настання справедливого й переможного миру на нашій рідній землі.
Згодом Владика Микола від імені Архієпархіального управління, духовенства Архієпархії та всіх вірних привітав Архієпископа зі святом:
«Високопреосвященний Владико-Митрополите, маємо сьогодні велику радість вітати вас та продовжуємо дякувати Богові за дар вашого життя. Дякуємо вам, що ви є у нас! Продовжуйте провадити нас до Бога Отця — нам на спасіння, а вам на радість. Зростайте у любові до Господа, а ми братимемо з вас приклад».
Далі з вітальним словом до Митрополита звернувся Владика Петро Голіней, який передав вітання від Преосвященного Владики Василія Івасюка, Єпископа Коломийського.
«Покутсько-гуцульська земля добре пам’ятає вас, Владико, і як священника підпільної Української Греко-Католицької церкви, і як Єпископа ще об’єднаної тоді Коломийсько-Чернівецької Єпархії, так і зараз — нашого Митрополита. Нехай Господь благословить ваше служіння та допомагає вам у розв’язанні найскладніших питань, підтримує вас та всю нашу Церковну спільноту, яка надіється на вас», — мовив Владика Петро.
Також теплі слова побажань Владиці Володимиру висловили ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарас Путько та директор Католицького ліцею святого Василія Великого о. Маркіян Букатчук.
Згодом до слів привітань приєдналися представники влади. Зокрема, Владику вітали від імені голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук, а також міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, народна депутатка України п. Оксана Савчук, які висловили щирі побажання для Митрополита Володимира, а також подякували за невтомну та плідну працю й соціальне служіння на благо українського народу й Церкви.
Своїм співом моління супроводжував семінарійний октет.
На завершення всі охочі могли особисто привітати Архієрея, а Митрополит Володимир уділив присутнім своє архієрейське благословення.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ