Про це повідомляють на офіційному сайті Погінського монастиря Успіння Матері Божої.
Програма Міжнародної прощі, як і щороку, наповнена різними духовними заходами. Розпочалася молитовна подія у суботу із винесення Погінської ікони Матері Божої. Адже вшанування Чудотворної ікони Матері Божої, Цариці Покуття, є особливістю прощі до Погоні. Також були спільні молитви на вервиці, богослужіння та можливість приступити до Таїнства Покаяння чи мати духовні розмови із душпастирями.
У вечірній час віряни пройшли разом стежками Хресної дороги – «Дорогою пшеничного зерна», де почули про життя священномученика Йосафата Кунцевича. Провадив моління о. Роман Мельник, ЧСВВ, зі спільнотою «Подружні зустрічі», а також співаною вервицею (Світлі Таїнства), яку прочани молилися разом з погінським хором.
Продовжилися моління Божественною Літургією, під час якої вірні почули проповідь про силу молитви до Матері Божої, яка вчить нас бути добрими учнями Христовими:
«Християнин – це той, який бореться, а не нарікає, той який має завданням нести добро у цей світ і засобом для того, щоб нести добро у світ є наша віра, яка скріплюється через молитву. Пресвята Діва Марія просить молитися вервицю. Тому що вервиця – це той меч духовний, це наша зброя. Ми завжди можемо розпочати кожного дня молитися вервицю у намірі за власне просвітлення, за навернення нашого народу та в інших наміреннях і вчитися від Пресвятої Діви Марії, яка подає нам цю зброю проти підступного диявола. Нехай ця проща стане точкою відліку, щоби ми ніколи більшене нарікали, а на кожному місці, де нас Боже провидіння поставить боролися за добро та утвердження істини Христового Євангелія», – зауважив о. Корнилій Яремак.
На завершення Святої Літургії о. Корнилій Яремак ЧСВВ уділив усім присутнім повний відпуст.
Також співану молитву на вервиці у Погоні в рамках ініціативи «Вервиця єднає» транслювали у прямому ефірі «Живого телебачення» УГКЦ.
У неділю проща вервиці розпочалася Утренею, яку відслужив о. Франциск у супроводі співу братів семінаристів Василіянської семінарії з Брюховичів.
Святу Літургію очолив о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні у співслужінні ігумена Погінського монастиря о. Антонія Яремчука, ЧСВВ та чисельно зібраного духовенства. Своїм співом службу Божу обрамив молодіжний хор «Осанна» парафії Царя Христа з м. Івано-Франківськ.
Під час проповіді о. Йоан Школик навів у приклад слова Святішого Отця Павла VI:
«Христос Бог зважає на прохання своєї Матері тому, що Вона стала Його оселею і оскільки Вона завжди зважала на Його волю. Тому ми, які не завжди зважаємо на волю Бога, боячись, що наші прохання можуть бути не прийняті, молимося до Благословенної Діви, щоб Вона молилась до Сина за нас. Історія і сьогоднішнього християнства запевняє нас у дієвості такої нашої молитви до Бога через молитву до Пресвятої Богородиці».
На завершення проповіді о. Йоан Школик промовив такі слова: «Маріє, даруй мир багатостраждальному українському народові, щоб ми могли промовити: “Ми вільні! Дякуємо Тобі, Маріє!».
Завершилася Свята Літургія виконанням духовного гімну України – молитвою «Боже Великий, Єдиний». Опісля прочани відновили посвяту Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії. Окрім особистих подяк і прохань, віряни молилися за справедливий мир в Україні та перемогу у війні.
Спільні духовні заходи об’єднали прочан в одну велику родину. А завдяки співпраці обласної, районної, місцевої влади та відповідних служб забезпечили усім комфортні умови перебування, безпеку і медичний захист. Паломники отримали безкоштовне гаряче харчування та мали можливість погрітися, відпочити та випити теплого чаю у спеціальних наметах. А додому прочани повернулися із водою, яку могли набрати у святому місці.
Важливо і те, що під час молитовної погінської прощі наші волонтери і Воїни організували виставку-ярмарок військової амуніції. Тож, усі бажаючі змогли підтримати українську армію, аби пришвидшити нашу перемогу.
Попереду прочан очікують нові прощі у відпустовому Марійському центрі, де молитва вірян не припиняється ні вдень, ні вночі з надією на Боже милосердя до нашого народу.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ