
Цього дня минає 22-га річниця архієрейської хіротонії Митрополита Володимира
У день своїх іменин, 15 липня, Преосвященніший Владика Володимир Війтишин відзначає 22-гу річницю з дня своєї архієрейської хіротонії. Її тоді ще о. Володимиру 15 липня 2003 року уділив слуга Божий Блаженніший Любомир Гузар, Глава УГКЦ (2001-2011 рр.), у храмі святого Архангела Михаїла, що у м. Коломия. Співсвятителями були Владики Павло Василик та Софрон Мудрий. Пропонуємо вам ознайомитися з основними етапами життєвого шляху Архієпископа Володимира у нашому матеріалі.
Пригадуємо, що 12 липня 2025 року Митрополит Володимир відзначав 20-ліття від інтронізації на престіл Івано-Франківської Єпархії (нині — Архієпархії). Як це було, а також як розвивається наша Архієпархія, читайте тут — 20 років невтомного служіння: цього дня у 2005 році відбулася інтронізація Митрополита Володимира на престіл Івано-Франківської Єпархії.
Народився майбутній Митрополит Івано-Франківський 9 листопада 1959 року в селі Демидівка, Гайсинського району, Вінницької області. Великий вплив на становлення особистості майбутнього Архієпископа мала саме родина — працьовита й любляча, яка прищеплювала християнські цінності.
Дідусь роз’яснював онукам про священство, зазначаючи, яке це велике служіння. Казав, що ті, хто обрав таку дорогу, не можуть зраджувати її. Пояснював, що Церква має багато мучеників, починаючи від Ісуса Христа. А на Святвечір завжди мав якесь напутнє слово. Дитинство Володимира Війтишина припало на часи радянського союзу, де Церква була переслідувана. Юного школяра завжди цікавило, чому в їхній оселі та сусідських будинках були ікони, а вже у школі їх не було.
Початкову освіту Владика здобув у с. Летяче, неповну середню освіту отримав у с. Струсів, Теребовлянського району, Тернопільської області, а повну — у с. Дорогичівка, Заліщицького району, Тернопільської області. Після закінчення середньої школи навчався у підпільній семінарії, але навчання був змушений перервати на час служби в армії (1978–1980 рр.). У 1982 році Владика Володимир закінчив навчання у формаційному закладі.
27 травня 1982 року, у празник Вознесіння Господнього, теперішній архіпастир отримав ієрейські свячення із рук Преосвященного Владики Павла Василика. У часи підпілля здійснював душпастирську діяльність у багатьох місцевостях Тернопільської та Івано-Франківської областей.
4 серпня 1987 року, з ініціативи та під проводом Владики Павла Василика, разом з декількома священиками та мирянами тоді ще отець Володимир Війтишин підписав Заяву про вихід УГКЦ з підпілля. Цей документ було передано Святішому Отцеві Іванові Павлові ІІ та Президентові СРСР Михайлові Горбачову. 16 травня 1989 року, напередодні з’їзду народних депутатів СРСР, Владика Володимир Війтишин був членом делегації до москви, яка оголосила голодування за легалізацію підпільної УГКЦ.
Після виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля, Архієрей продовжив вивчати богослов’я: спочатку навчався в Івано-Франківському теологічно-катехитичному духовному інституті, відтак — у Люблінському католицькому університеті, де у 2002 році отримав ліцензіат з пасторальної теології.
З 1990 року — парох і декан Тлумача, з 1997 року — економ Коломийсько-Чернівецької Єпархії. Протягом цього часу був також судовим вікарієм та членом Колегії консультантів.
13 травня 2003 року святий Папа Іван Павло ІІ номінував о. мітр. Володимира Війтишина Єпископом-Коад’ютором Коломийсько-Чернівецької Єпархії. Чин Архієрейської хіротонії 15 липня 2003 року здійснив слуга Божий Блаженніший Любомир Гузар, Глава УГКЦ. Співсвятителями були Владики Павло Василик та Софрон Мудрий.
Після смерті Єпископа Коломийсько-Чернівецького Павла Василика, 12 грудня 2004 року Єпископ Володимир Війтишин, згідно з приписами Кодексу Канонів Східних Церков, успадкував престол Коломийсько-Чернівецької Єпархії, ставши Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецьким, і виконував ці обов’язки до червня 2005 року.
У 2005 році Святішим Отцем Папою Римським Бенедиктом XVI було задоволено прохання Кир Софрона Мудрого про його емеритуру. Цього ж року Верховний Архієпископ Любомир Гузар, за згодою Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, призначив Владику Володимира Війтишина Єпископом Івано-Франківським. 12 липня 2005 року відбулася інтронізація нового Єпарха — Кир Володимира на місце емеритованого Кир Софрона Мудрого, ЧСВВ
13 грудня 2011 року, у день святого Андрія Первозванного, Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, вслід за Львівською Митрополією, проголосив утворення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ і ввів на престол її першого Митрополита — Владику Володимира Війтишина.
Фото — з фейсбук-сторінки собору святого Архистратига Михаїла УГКЦ
Довідково:
На сторінці собору святого Архистратига Михаїла йдеться: «…довгий час ми займалися пошуками памʼятних світлин. І ось, цими днями, коли згадуємо цю знакову подію, пан Юрій Плекан, директор музею Історії міста Коломиї та голова ініціативної групи нашого собору, віднайшов унікальні архівні фотографії. Ми з великим задоволенням ділимося ними з вами, щоб разом згадати ці незабутні моменти та відчути дух єдності, який панував у той день».
Як зазначають у парафіяльній спільноті, це була перша хіротонія Греко-Католицького Єпископа у місті Коломия. Наступна така подія відбулася аж через двадцять років — 20 серпня 2023 року Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ, уділив Архієрейську Хіротонію Владиці Петру Голінею, Єпископу-помічнику Коломийської Єпархії у Катедральному соборі Преображення Господнього.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ